Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Import z Chin

Co robimy Skąd importujemy Importowane produkty z Chin Etapy importu Finansowanie

Wietnam

Wietnam

Socjalistyczna Republika Wietnamu ma stolicę w Hanoi, językiem urzędowym jest wietnamski, obowiązującą walutą jest dong (VND).

Wietnam posiada ponad 40 lotnisk, w tym międzynarodowe porty lotnicze w Hanoi, Ho Chi Minh City (dawny Sajgon), Can Tho, Da Lat, Da Nang, Hai Phong, Hue, Nha Trang oraz Phu Quoc. Najważniejsze porty morskie to Ho Chi Minh City Hajfong, Danang, Qui Nhon, Cam Ranh, Vung Tau oraz Hon Gai.

Co jest produkowane

Wietnam jest obecnie państwem rozwijającym się, które przechodzi transformację z gospodarki planowanej na wolnorynkową. Mimo posiadanych zasobów naturalnych, Wietnam nie wykorzystuje w pełni ich potencjału. W minionych latach najważniejszymi produktami wietnamskiego eksportu były m.in.: telefony i części zamienne, artykuły rolno-spożywcze, elektronika, wyroby włókiennicze i obuwie, ropa naftowa, drewno i wytwory drewniane, urządzenia mechaniczne oraz środki transportu i części zamienne. Wietnam jest światowym liderem w produkcji kawy, eksportuje również herbatę, ryż, pieprz, maniok, orzechy nerkowca, tytoń oraz owoce morza. Najważniejsi partnerzy handlowi Wietnamu to Chiny, kraje Azji Południowo-Wschodniej, Unia Europejska, USA, Korea Południowa oraz Japonia. Do Unii Europejskiej importowane są przede wszystkim następujące towary: elektronika i komputery, obuwie, tekstylia i odzież, owoce morza, kawa i produkty z drewna.

Co jest sprowadzane

Pomimo posiadanych złóż ropy naftowej, Wietnamowi brakuje infrastruktury, która umożliwiłaby jej przetwarzanie w wystarczającej ilości. Stąd rafinowana ropa naftowa jest jednym z importowanych towarów. W ostatnich latach Wietnam importował również m.in.: elektronikę, komputery i akcesoria, tkaniny, telefony i akcesoria, metale (w tym stal), plastik, surowce do produkcji wyrobów włókienniczych i obuwia, pasze, chemikalia oraz produkty chemiczne. Z Unii Europejskiej do Wietnamu eksportowane są głównie maszyny przemysłowe i elektryczne, pojazdy, produkty farmaceutyczne i chemiczne, produkty mleczne oraz pasze dla zwierząt.

Wietnam mapa

 

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!