Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Wieści z Azji

W mieście Chengdu zawiśnie na niebie sztuczny księżyc

19.10.2018

Władze chińskiego miasta Chengdu planują zastąpienie ulicznych latarni sztucznym księżycem, który będzie pełnił funkcję źródła światła po zachodzie słońca. Jak podaje chiński dziennik People’s Daily, sztuczny księżyc to satelita oświetlający powierzchnię o średnicy 10-80 km. Natężenie światła będzie około osiem razy większe niż to emitowane przez księżyc naturalny.

więcej

Chiny zadłużone

18.10.2018

Agencja S&P Global Ratings szacuje, że chińskie władze lokalne mogą być zadłużone na ok. 40 bln juanów (5.8 bln dolarów) lub więcej. Jak informuje główny ekonomista Citigroup w Hongkongu Liu Li-Gang, niepokój związany z zadłużeniem Chin oraz rosnącym ryzykiem finansowym jest podstawny.

więcej

10 ciekawostek o Chinach

18.10.2018

Chińczycy zużywają ponad 45 miliardów pałeczek do jedzenia rocznie. Zaciekawiony? W poniższym artykule zamieściliśmy listę 10 ciekawostek o Chinach. Zachęcamy do przeczytania. Wiele informacji potrafi naprawdę zaskoczyć! 

więcej

Afrykański pomór świń w Chinach

17.10.2018

Jak podaje jeden z największych producentów paszy w Chinach, prawie 20 tys. świń na fermie w prowincji Liaoning wybito z powodu podejrzenia afrykańskiego pomoru świń ASF. Od początku sierpnia zgłoszono 30 ognisk ASF zlokalizowanych w różnych rejonach kraju. Aby uniknąć rozprzestrzeniania choroby w kraju likwiduje się dziesiątki tysięcy zwierząt.

więcej

Chińsko-Holenderskie Forum Biznesowe

17.10.2018

Jak poinformował premier Li Keqiang podczas Chińsko-Holenderskiego Forum Biznesowego w Hadze, Chiny będą dokładać więcej starań, aby chronić prawa własności intelektualnej w kontaktach z inwestorami zagranicznymi. Zadeklarował także, iż Chiny nie wymuszą żadnego transferu technologicznego na żadnym inwestorze.

więcej

Transgraniczny most chińsko-rosyjski

15.10.2018

Jak informuje spółka China Railway, Chiny zakończyły budowę części mostu kolejowego, którego przebieg ma połączyć Niżnieleninskoje w Żydowskim Obwodzie Autonomicznym oraz Tongjiang zlokalizowane w północno-wschodniej prowincji Heilongjiang.

więcej

Wysoki indeks ryzyka politycznego w Azji

12.10.2018

Obecny indeks ryzyka politycznego w Azji wynosi 45%. Jest to niepokojąco wysoki wynik w porównaniu do globalnej średniej, wynoszącej o 10 punktów procentowych miej. Największym wskaźnikiem ryzyka politycznego w regionie dysponuje Azja Południowa, a tuż po niej Azja Południowo-Wschodnia.

więcej

Tajlandia zwiększa bezpieczeństwo transportu morskiego

12.10.2018

Ministerstwo Morskie Tajlandii zwiększy kontrolę łodzi i pasażerów udających się na morskie wycieczki. Wyznaczono już 26 dodatkowych funkcjonariuszy w każdym porcie i nabrzeżu w Phuket. Ich liczba ma wzrosnąć także w innych nadmorskich miejscowościach.

więcej

Trzęsienie ziemi na Jawie

11.10.2018

Według oficjalnych raportów w wyniku czwartkowego trzęsienia ziemi na indonezyjskiej wyspie Jawie zginęły 3 osoby. Jak podają amerykańskie służby geologiczne USGS, trzęsienie miało 6 stopni w skali Richtera. Epicentrum zlokalizowane było 40 km na północny-wschód od miasta Sumberanyar na Jawie na głębokości ok. 10 km.

więcej

Zadłużenie Afryki względem Chin rośnie

11.10.2018

Chiny znajdują się w czołówce głownych inwestorów i pożyczkodawców dla krajów afrykańskich. O ile, na pierwszy rzut oka, wydawać by się to mogło właściwe, z uwagi na globalne dążenie to pomocy krajom słabo rozwiniętym, to w praktyce Europa jest zaniepokojona, iż Chiny widzą w tym wyłącznie własny interes, nie licząc się z konsekwencjami dla swoich dłużników.

więcej

Chiny wstrzymują import ropy naftowej z USA

10.10.2018

Jak podaje Xie Chunlina- prezes China Merchants Energy Shipping, dostawy amerykańskiej ropy naftowej do Chin zostały wstrzymane. Decyzja ta jest wynikiem konfliktu handlowego między państwami, związanego z obustronnym zwiększeniem ceł importowych. Teraz jedynymi odbiorcami USA zostały Ameryka Południowa i Europa.

więcej

Chińska firma wygrała przetarg na modernizację spalarni śmieci w Warszawie

10.10.2018

Zwycięstwo zapewniła Chińczykom zarówno bezkonkurencyjna cena 1.04 mld zł, efektywność energetyczna urządzeń, gwarancja na wyposażenie, montaż technologiczny, a także dyspozycyjność roczna instalacji. We wszystkich podanych kategoriach Shanghai Electric Power Construction otrzymało najwyższą ilość punktów. Umowa ma zostać zawarta w listopadzie.

więcej

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!