Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Wieści z Azji

Odwołano głosowanie w związku z korupcją

18.04.2019

W Indiach w okręgu wyborczym Vellore w stanie Tamilnadu, Komisja Wyborcza odwołała głosowanie w związku z korupcją. Władze przechwyciły 1,5 mln dolarów, które jeden z kandydatów miał przeznaczyć na wpłynięcie na wyniki wyborów. Jak podają, głosowanie zostanie przełożone na inny termin. Od 10 marca (daty ogłoszenia wyborów) zarekwirowano łącznie 18,7 mln dolarów i tonę złota.

więcej

Xi Jinping składa Francji kondolencje w związku z pożarem Notre Dame

17.04.2019

Prezydent Chin – Xi Jinping złożył kondolencje prezydentowi Francji – Emmanuelowi Macronowi w związku z pożarem, który zniszczył 850-letnią gotycką katedrę Notre Dame. Do tragedii doszło 15. kwietnia przed godziną 19.00. Ogień pochłonął wtedy rusztowania, dach nawy poprzecznej i iglicę. Przyczyną pożaru były prawdopodobnie prowadzone w tym czasie prace remontowe. Jak podaje prezydent Francji, dołożą wszelkich starań, aby katedra została odbudowana w ciągu 5 lat.

więcej

Pomór świń w Chinach

16.04.2019

Jak donoszą media, ponad 200 milionów świń jest zagrożonych wybiciem lub padnie w wyniku rozprzestrzeniającej się choroby ASF. Według specjalistów, wybicie blisko połowy trzody chlewnej w państwie spowoduje straty w wysokości 20 mln ton. Można zatem spodziewać się wzmożenia importu wieprzowiny z Europy i Ameryki oraz zmniejszenia zapotrzebowania na paszę sojową.

więcej

Twin River Bridges w Chongquing

15.04.2019

Jak donoszą chińskie media, Twin River Bridges - zespół dwóch mostów zdobył prestiżową nagrodę w dziedzinie inżynierii lądowej - Tien-yow Jeme Civil Engeenering. Mosty Dongshuimen i Qiansimen stanowią połączenie drogowe i kolejowe nad rzekami Jangcy i Jialing. Obie konstrukcje posiadają 4 pasy ruchu i 2 linie kolejowe. Nagroda Tien-yow Jeme Civil Engineering przyznawana jest za wybitne projekty inżynierii lądowej z zastosowaniem innowacji technologicznych.

więcej

Spotkanie w Brukseli zakończone sukcesem

11.04.2019

9. kwietnia w Brukseli odbyło się spotkanie premiera Chin – Li Kequianga z liderami Unii Europejskiej. Tematem obrad było m.in. ustalenie zasad wzajemnego handlu oraz agresywna polityka Donalda Trumpa. Jak informuje przewodniczący Rady Europejskiej – Donald Tusk, doszło do przełomu w wielu kwestiach. Wspólne zobowiązania do utrzymania i aktualizacji globalnego porządku oparte na zasadach Światowej Organizacji Handlu są kluczem do sukcesu dla obu stron.

więcej

Innowacyjne okulary do sterowania dronami

10.04.2019

W związku z dynamicznym rozwojem branż produkujących drony, chińskie przedsiębiorstwo DJI – największy na świecie producent dronów, wypuściło na rynek nowy produkt. Okulary DJI GOOGLES RACING EDITION pozwalają na komfortowe sterowanie dronami za pomocą ruchów głowy. Jak informuje Paul Pan – starszy manager produktu w firmie, innowacyjne rozwiązanie dostarcza obraz najwyższej jakości.

więcej

Szczątki żołnierzy powróciły do ojczyzny

04.04.2019

3. kwietnia odbyła się uroczystość związana ze sprowadzeniem szczątek chińskich żołnierzy poległych w wojnie koreańskiej. Ceremonia miała miejsce na lotnisku Shenyang Taoxian w prowincji Liaoning, 2 dni przed uroczystością Święta Zmarłych w Chinach. O godz. 11.36, po wylądowaniu samolotu Iljuszyn Ił-76, tłum liczący ponad 200 osób oddał hołd sprowadzonym zwłokom.

więcej

Indie zestrzeliły satelitę

01.04.2019

Jak poinformował w środę premier kraju - Narendra Modi, Indie zestrzeliły satelitę Microsat-R krążącą na niskiej orbicie z odległości 300 kilometrów. Została ona zlikwidowana przez pocisk antysatelitarny podczas trwającej 3 minuty operacji pod kryptonimem “Misja siła”. Indie są dumne z osiągniętego sukcesu, podkreślając jednak, iż operacja nie jest prowokacją i nie jest skierowana przeciwko żadnemu krajowi.

więcej

Sukces polskiej projektantki w Szanghaju

29.03.2019

W dniach 12-14 marca w Szanghaju odbyły się targi China International Fashion Fair 2019, będące jednymi z największych wydarzeń modowych na świecie. Podczas targów wielki sukces odniosła polska projektantka z Radomia – Diana Walkiewicz. Podobne osiągnięcie jej firma – DeVu zyskała na targach w Paryżu i Dubaju. Spośród innych kreacji, suknie Diany Walkiewicz wyróżniały się oryginalnością i zdobieniami z kamieni oraz kryształów. Chińczycy mają słabość do bursztynów, dlatego odzież z ich dodatkiem odniosła największy sukces.

więcej

Nowa japońska inwestycja w Skarbimierzu

27.03.2019

Japoński producent Mitsui High-tec planuje budowę pierwszej fabryki rdzeni e-silników w Europie. Ma się ona znajdować w Polsce w Skarbimierzu na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST-PARK. Inwestycja ma pochłonąć blisko 160 mln zł. Realizację projektu wspiera Polska Agencja Inwestycji I Handlu.

więcej

Wizyta prezydenta Chin w Paryżu

26.03.2019

25. marca odbyło się spotkanie prezydenta Chin – Xi Jinpinga oraz prezydenta Francji – Emmanuela Macrona, podczas którego kraje te podpisały 15 umów gospodarczych. Prezydenci spotkali się także 24. marca podczas wspólnej prywatnej kolacji. W poniedziałek odbyło się natomiast oficjalne przywitanie Xi Jinpinga pod Łukiem Triumfalnym.

więcej

Włochy przystępują do inicjatywy Pasa i Szlaku

25.03.2019

23. marca spotkanie premiera Włoch Giuseppe Contego oraz prezydenta Chin – Xi Jinpinga zaowocowało przystąpieniem Włoch do inicjatywy Pasa i Szlaku. Jest to pierwszy kraj europejski wyrażający aprobatę dla tego projektu. Podczas spotkania podpisano szereg porozumień o współpracy międzynarodowej i biznesowej w dziedzinach tj. handel, transport czy kultura. Włochy przywitały przedstawicieli Chin po królewsku. Xi Jinpinga eskortowała kawaleria. Podczas uroczystej kolacji towarzyszył mu występ śpiewaka operowego Andrea Bocelliego.

więcej

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!