Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Import z Chin

Co robimy Skąd importujemy Importowane produkty z Chin Etapy importu Finansowanie

Tajlandia

Tajlandia

Królestwo Tajlandii jest monarchią konstytucyjną ze stolicą w Bangkoku, jednym z najszybciej rozwijających się miast azjatyckich. Językiem urzędowym jest tajski, walutą baht (THB) dzielący się na 100 satang.

Infrastruktura transportowa Tajlandii oparta jest na transporcie drogowym i kolejowym. Międzynarodowe porty lotnicze to Suvarnabhumi Airport i Don Mueang International Airport znajdujące się w Bangkoku oraz lotniska poza stolicą – Chiang Mai International Airport, Hat Yai International Airport i Phuket International Airport. Główne porty morskie to: Bangkok, Laem Ngop, Laem Chabang, Pattani, Phuket, Sattahip, Si Racha, Songkhla, Ranong, Satun.

Co jest produkowane

Gospodarka Tajlandii budowana jest na sektorze usług (głównie turystycznych) oraz przemyśle, eksport jest głównym motorem rozwoju tego kraju. Najważniejszymi partnerami handlowymi są Chiny, Japonia, USA, Hongkong, Malezja i Zjednoczone Emiraty Arabskie. W ostatnich latach główne towary eksportowe Tajlandii to m.in.: odzież i obuwie, elektronika, pojazdy i części zamienne, wyroby jubilerskie i kamienie szlachetne, kauczuk, paliwa i ryż. Polska importuje z Tajlandii m.in.: urządzenia mechaniczne i elektryczne, kauczuk, tworzywa sztuczne, produkty spożywcze oraz wyroby włókiennicze.

Co jest sprowadzane

W ostatnich latach Tajlandia importowała głównie: ropę naftową i gaz ziemny, maszyny i części maszyn, chemikalia, stal i wyroby stalowe, komputery oraz podzespoły. Polskie towary eksportowane do Tajlandii to m.in.: produkty przemysłu chemicznego, tworzywa sztuczne, produkty przemysłu zwierzęcego, pojazdy oraz urządzenia mechaniczne i elektryczne.  

Tajlandia mapa

 

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!