Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Import z Chin

Co robimy Skąd importujemy Importowane produkty z Chin Etapy importu Finansowanie

Sri Lanka

Sri Lanka

Demokratyczno-Socjalistyczna Republika Sri Lanki jest państwem położonym na wyspie Cejlon. Stolicą jest Kolombo, językami urzędowymi: syngaleski, tamilski i angielski. Jednostką płatniczą jest rupia lankijska (LKR), która dzieli się na 100 centów.

Sri Lanka posiada jeden z największych sztucznych portów na świecie, jest nim port w Kolombo u ujścia rzeki Kelani, który odgrywa istotne znaczenie w ruchu towarowym i pasażerskim na Oceanie Indyjskim. Pozostałe porty morskie to Galle, Kankasanturai, Trincomalee i Point Pedru. Sri Lanka posiada kilkanaście lotnisk, jednak status portu międzynarodowego ma tylko lotnisko Bandaranaike International Airport Colombo. Ponadto Cejlon jest dobrze skomunikowany transportem lądowym.

Co jest produkowane

Sri Lanka weszła w okres rozwoju gospodarczego po 26 latach konfliktu zbrojnego i starć wewnętrznych. Gospodarka opiera się przede wszystkim na turystyce, produkcji herbaty, która jest jej najsłynniejszym towarem eksportowym oraz tekstyliów, ryżu i produktów rolnych. Rolnictwo stanowi główne źródło utrzymania, przemysł rozwija się głównie wokół aglomeracji Kolombo. Ponadto na Sri Lance występują kamienie szlachetne. Najważniejszymi partnerami handlowymi są Chiny i USA. W ostatnich latach Polska importowała ze Sri Lanki głównie herbatę oraz odzież.

Co jest sprowadzane

Importowane są głównie tkaniny i przędza, maszyny, środki transportu, ropa naftowa oraz produkty naftowe i żywność. W ostatnich latach główne produkty eksportowane na Sri Lankę z Polski to papier, tektura oraz kauczuk.

Sri Lanka mapa

 

 

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!