Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Import z Chin

Co robimy Skąd importujemy Importowane produkty z Chin Etapy importu Finansowanie

Singapur

Singapur

Singapur to miasto-państwo obejmujące główną wyspę o tej samej nazwie oraz ok. 60 mniejszych wysp u wybrzeży Półwyspu Malajskiego. Językami urzędowymi są: chiński, malajski, tamilski oraz angielski, którym posługuje się administracja i środowisko biznesowe. Obowiązującą walutą jest dolar singapurski (SGD), który dzieli się na 100 centów.

Singapur jest jednym z największych węzłów komunikacyjnych na świecie i jednym z kluczowych azjatyckich centrów transportowych. Posiada rozbudowaną i nowoczesną infrastrukturę, system metra oraz doskonałe autostrady. Singapur nieustannie pozyskuje ląd z morza. Z Półwyspem Malajskim połączony jest sztucznym nasypem oraz mostem, które stanowią przejścia graniczne z kontynentem i umożliwiają transport drogowy i kolejowy. Singapurski port jest jednym z największych portów kontenerowych na świecie, przecinają się w nim kluczowe szlaki morskie. Międzynarodowe lotnisko Changi jest jednym z najnowocześniejszych i najważniejszy centrów komunikacyjnych świata.

Co jest produkowane

Singapur jest jednym azjatyckich tygrysów i kluczowych centrów finansowych świata, posiada gospodarkę rynkową, praktycznie nie ma bogactw naturalnych. Eksportowane są przede wszystkim maszyny i urządzenia elektroniczne, dobra konsumpcyjne i produkty ropopochodne. Głównymi partnerami handlowymi Singapuru są Chiny, Malezja, USA, Indonezja i Unia Europejska. W polskim imporcie z Singapuru przeważają wyroby przemysłu stoczniowego i elektronicznego, chemikalia organiczne oraz urządzenia stosowane m.in. w medycynie i geodezji.

Co jest sprowadzane

Importowana jest przede wszystkim ropa naftowa, maszyny, artykuły spożywcze. W ostatnich latach Singapur był obok Chin drugim czołowym odbiorcą polskiego eksportu w Azji. Główne polskie produkty eksportowe do Singapuru to m.in.: statki, maszyny i urządzenia mechaniczne oraz elektryczne, wyroby z żeliwa oraz stali i aluminium, elementy i akcesoria samolotowe oraz samochodowe, meble – w tym meble i wyposażenie zaplecza medycznego.

Singapur mapa

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!