Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Poradnik

Targi w Chinach w 2017 roku Poszukiwanie produktu Wybór producenta Zalecana kontrola Kontrola towaru Weryfikacja producenta Transport towaru Odprawa celna Dokumentacja do odprawy celnej Różnice kulturowe Negocjacje z Azjatami Rozliczenie podatku VAT Najczęstsze błędy importerów Gdy na odprawie brakuje dokumentu Uwaga na hakerów Reeksport

Różnice kulturowe

Przy wymianie towarów z krajami azjatyckimi, szczególnie z Chinami, warto brać pod uwagę istotne różnice kultury biznesowej w stosunku do europejskich standardów. W relacjach biznesowych z Chińczykami warto być cierpliwym i otwartym, a w trakcie spotkań i negocjacji korzystać z umiejętności handlowych.


Ważne jest dopełnienie wszystkich formalności i późniejsze egzekwowanie postanowień. W Europie warunki współpracy i realizacji zamówienia wynikające z podpisanych umów, uznawane są przez wszystkie strony za wiążące. Tymczasem w Chinach nie jest to aż tak istotne, powszechna jest praktyka ciągłego wpływania na zapisy w umowie i próby modyfikowania ich w zależności od bieżącej sytuacji. Jest to niekomfortowe dla Europejczyka, ale pozwala na pewną elastyczność współpracy, z której doświadczeni importerzy potrafią korzystać.

 

Poszerzenie wiedzy o kulturze biznesowej kraju, z którym podejmowana będzie współpraca, to nie tylko ciekawa przygoda ale też ważny element przygotowań do transakcji. Świadomość różnic kulturowych pozwoli uchronić początkującego importera i eksportera przed kłopotami i stratą pieniędzy.


Posiadamy zarówno wymaganą wiedzę i doświadczenie we współpracy z krajami azjatyckimi, jak i sieć wypracowanych kontaktów, które pozwalają maksymalnie przyspieszyć i zabezpieczyć proces importu.

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!