Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Transport i logistyka

Transport morski Transport lotniczy Transport drogowy Transport kolejowy Transport intermodalny Drobnica morska z Chin Reguły Incoterms

Reguły Incoterms

Eksporter i importer negocjują reguły Incoterms już na etapie składania zamówienia. Te międzynarodowe reguły obowiązują przy obrocie towarami określając warunki sprzedaży, a także to, jak sprzedawca i importer podzielą między siebie koszty i odpowiedzialność za towar. Z określonej formuły Incoterms wynika m.in. która ze stron zapewnia odprawę celną eksportową, ponosi koszty i ryzyko podczas załadunku, opłaca ubezpieczenie i koszt dostarczenia towaru do portu rozładunku.

13 formuł Incoterms jest podzielonych na cztery grupy: C, D, E, F. W formułach z grupy C i D – obowiązki spoczywają głównie na sprzedawcy, w formułach z grupy E i F – głównie na importerze.

Dla Państwa wygody negocjujemy najbardziej korzystne w danej sytuacji warunki Incoterms. Z naszego doświadczenia wynika, że najbezpieczniejsze są formuły z grupy E i F, gdzie importer jest organizatorem transportu. Jako najbezpieczniejsze polecamy:

 

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!