Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Poradnik

Targi w Chinach w 2017 roku Poszukiwanie produktu Wybór producenta Zalecana kontrola Kontrola towaru Weryfikacja producenta Transport towaru Odprawa celna Dokumentacja do odprawy celnej Różnice kulturowe Negocjacje z Azjatami Rozliczenie podatku VAT Najczęstsze błędy importerów Gdy na odprawie brakuje dokumentu Uwaga na hakerów Reeksport

Reeksport

Aby dokonać reeksportu musi zostać spełnionych kilka warunków. Po pierwsze i najważniejsze trzeba wynegocjować z producentem przyjęcie zwrotu. Nawet jeśli towar na miejscu okaże się wadliwy lub niespełniający wymagań określonych w zamówieniu, chiński producent najczęściej ignoruje reklamacje.

 

Współpracę gospodarczą z krajami spoza UE regulują tylko bilateralne umowy międzypaństwowe. Jeśli więc importer z Polski zostanie oszukany przez chińskiego kontrahenta, może jedynie wytoczyć mu proces przed chińskim sądem. A to jest niewykonalne na odległość. Chińczycy doskonale o tym wiedzą i korzystają z tego.

 

Możliwe jednak, że uda się nakłonić producenta do przyjęcia towaru. Zwłaszcza jesli w perspektywie jest dłuższa współpraca, partnerzy godzą się na reklamację w imię dlaszych dobrych relacji. Trzeba się wtedy zastanowić, czy wartość towaru jest na tyle wysoka, by opłacało się przetransportować go z powrotem do Chin.

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!