Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Poradnik

Targi w Chinach w 2017 roku Poszukiwanie produktu Wybór producenta Zalecana kontrola Kontrola towaru Weryfikacja producenta Transport towaru Odprawa celna Dokumentacja do odprawy celnej Różnice kulturowe Negocjacje z Azjatami Rozliczenie podatku VAT Najczęstsze błędy importerów Gdy na odprawie brakuje dokumentu Uwaga na hakerów Reeksport

Poszukiwanie produktu

Samodzielny import z Azji to zajęcie wieloetapowe, czasochłonne i wymagające cierpliwości. Zacząć należy od wyszukania interesujacego produktu.


Do prowadzenia biznesu na małą skalę wystarczy stosunkowo niewielki kapitał  – np. kilkadziesiąt tys. zł. Taka kwota wystarcza importerom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą (np. sklepy internetowe) do sprowadzania niewielkich ilości danego produktu i sprzedawania ich w sieci.


Poszukiwanie produktu, który importer chce sprowadzić, należy zacząć od sprawdzenia, czy produkt nie znajduje się na liście towarów objętych cłem antydumpingowym. Jeśli tak, to trzeba będzie go sprowadzać nie z Chin, ale np. z Indii czy Turcji. Lista produktów objętych cłem antydumpingowym znajduje się pod linkiem:

http://www.mg.gov.pl/Wspolpraca+miedzynarodowa/Handel+zagraniczny/Antydumping/Lista+obowiazujacych+srodkow+AD+AS+i+SFG+nalozonych+przez+UE.

Następnie należy wyszukać produkt w serwisie B2B takim jak: Alibaba.com, Trade India, Trade China, Trade Turkey, a potem rozesłać zapytania.


Wybierając oferty nie zawsze warto kierować się cennikiem. Zwykle ostateczna cena produktu, która zostanie przedstawiona w negocjacjach jest inna niż ta w serwisie B2B. Wysyłając zapytanie mailowe należy podać dokładną specyfikację techniczną produktu, warto dołączyć zdjęcie produktu, a także zapytać o cenę w odniesieniu do konkretnej ilości, którą importer zamierza zamówić.
Na rozesłanych 100 zapytań prawdopodobnie ok. 20 będzie z grubsza odpowiadać oczekiwaniom. Następnym krokiem jest Weryfikacja producenta.

 

Importuj z Nami dowolny etap importu załatwi za Ciebie! Dlaczego warto skorzystać z naszych usług? Polecamy zakładkę Dlaczego my.

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!