Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Poradnik

Targi w Chinach w 2017 roku Poszukiwanie produktu Wybór producenta Zalecana kontrola Kontrola towaru Weryfikacja producenta Transport towaru Odprawa celna Dokumentacja do odprawy celnej Różnice kulturowe Negocjacje z Azjatami Rozliczenie podatku VAT Najczęstsze błędy importerów Gdy na odprawie brakuje dokumentu Uwaga na hakerów Reeksport

Poradnik

Targi w Chinach w 2017 roku

Każdego roku w Chinach odbywają się setki imprez targowych obejmujących wszystkie możliwe branże. Przedstawiamy wybrane wydarzenia w 2017 roku.

Poszukiwanie produktu

Samodzielny import z Azji to zajęcie wieloetapowe, czasochłonne i wymagające cierpliwości. Zacząć należy od wyszukania interesujacego produktu.

Wybór producenta

Kiedy zostanie podjęta decyzja o sprowadzeniu towaru, przychodzi czas na wybór dostawcy. Decydującym czynnikiem jest rzetelnosć kontrahenta. Trzeba ją sprawdzić.

Zalecana kontrola

Wykonywanie systematycznych kontroli produkcji daje pewność, że towar jest produkowany z odpowiednich materiałów i jest zgodny ze specyfikacją złożonego zamówienia.

Kontrola towaru

Zamawianie towaru na odległość to zawsze ryzyko – towar niekoniecznie musi wyglądać tak, jak na zdjęciu w ofercie. Dla bezpieczeństwa warto zainwestować w kontrolę, zwłaszcza gdy dużo jest do stracenia.

Weryfikacja producenta

Państwo Środka jest największym partnerem handlowym Polski w rejonie Azji. Nie oznacza to jednak, że import z Chin jest procesem łatwym i opłacalnym. Jedna z większych trudności to weryfikacja dostawcy.

Transport towaru

Na wybór odpowiedniego środka transportu wpływa wiele czynników, od opcji Incoterms, wielkości i wagi towaru, po czas i przeznaczone na ten cel środki finansowe.

Odprawa celna

To kluczowy etap importu i eksportu. Wymaga przygotowania formalno-prawnego. Sprawnie zorganizowana pozwala uniknąć dodatkowych kosztów.

Dokumentacja do odprawy celnej

Zebranie dokumentacji do odprawy to zdecydowanie najtrudniejszy etap importu. Nie istnieje jedno źródło informacji o tym, jakie dokumenty wymagane są do sprowadzenia danego produktu.

Różnice kulturowe

Podejmując współpracę handlową z Państwem Środka trzeba brać pod uwagę różnice w kulturze biznesowej. Ich znajomość uchroni przed kłopotami i stratą pieniędzy.

Negocjacje z Azjatami

Wielu polskich przedsiębiorców ma kłopoty z komunikacją z azjatyckimi kontrahentami. Warto znać choćby podstawowe zasady negocjacji z przedstawicielami Państwa Środka.

Rozliczenie podatku VAT

Importując z Chin, polski importer ma trzy możliwości rozliczenia podatku VAT. Spośród nich musi wybrać najbardziej dla siebie korzystną.

Najczęstsze błędy importerów

Zachęcamy do przeczytania artykułu, który opisuje najczęściej popełniane przez importerów błędy – ku przestrodze.

Gdy na odprawie brakuje dokumentu

Importerowi może zdarzyć się, że mimo starań, dokumentacja importowa jest niekompletna i urząd celny nie dopuścił towaru do obrotu.

Uwaga na hakerów

Ataki hakerskie na korespondencję elektroniczną to zagrożenie, którego trzeba być świadomym. Aby nie dać się oszukać, trzeba korzystać z różnych kanałów komunikacji.

Reeksport

Reeksport to inaczej zwrot towaru do producenta. W handlu z Chinami jest sytuacją wyjątkową. Warto mieć świadomość, że z reguły Chińczycy reklamacji nie przyjmują.

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!