Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Import z Chin

Co robimy Skąd importujemy Importowane produkty z Chin Etapy importu Finansowanie

Pakistan

Pakistan

Stolicą Islamskiej Republiki Pakistanu jest Islamabad, a największym miastem Karaczi, które należy również do najludniejszych miast świata. Językami urzędowymi są urdu i angielski, walutą rupia pakistańska (PKR) dzieląca się na 100 pajs.

W Pakistanie działa około139 lotnisk, do najważniejszych międzynarodowych należą lotniska w Karaczi, Lahaur, Peszawar i Islamabadzie. Największy port lotniczy i morski znajduje się w Karaczi, pozostałe porty morskie to Qasim, Gwadar, Keti Bandar.

Co jest produkowane

Pakistan postrzegany był do niedawna jako słabo rozwinięty kraj rolniczy, nie wykorzystujący swojego potencjału wynikającego z bogactw mineralnych. Utworzony w 2013 r. nowy rząd stawia jednak na gospodarkę rynkową, przyjęcie zewnętrznego kapitału i inwestycje w nowe technologie. Pakistan wydobywa węgiel kamienny, ropę naftową i rudy miedzi. Podstawę produkcji stanowi przetwórstwo bawełny, przemysł cementowy, ciężki i maszynowy oraz spożywczy. Główni partnerzy handlowi Pakistanu to USA, Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Arabia Saudyjska. W ostatnich latach Polska importowała z Pakistanu głównie materiały i odzież, skóry i wyroby skórzane oraz produkty spożywcze pochodzenia roślinnego.

Co jest sprowadzane

Pakistan sprowadza m.in.: maszyny, ropę naftową i produkty ropopochodne, środki transportu, chemikalia oraz papier. Polski eksport do Pakistanu obejmował w ostatnich latach m.in.: maszyny i urządzenia mechaniczne, metale nieszlachetne i wyroby z nich, produkty mineralne, produkty pochodzenia roślinnego – nasiona, ścier drzewny i produkty pochodzenia zwierzęcego.

Pakistan mapa

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!