Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Odprawy celne

Zabezpieczenie kwestii formalno-prawnych ma kluczowy wpływ na opłacalność importu. Każde niedopatrzenie czy opóźnienie może skutkować trudnością z wprowadzeniem towaru na rynek oraz stratami finansowymi. Dlatego dla importera niezmiernie istotna jest znajomość obowiązujących wymagań, świadomość ich zmienności oraz rozpoczęcie kompletowania niezbędnej dokumentacji wraz z podjęciem zagranicznej transakcji.
Dzięki naszej pomocy formalno-prawnej Państwa towar szybko i profesjonalnie przejdzie odprawę celną.

Wprowadzenie na rynek

Towar wprowadzany na rynek UE musi spełniać ścisłe kryteria dopuszczalności do obrotu, które zależne są od branży i kraju pochodzenia produktu. Dotyczy to zwłaszcza krajów, które nie podpisały z UE umowy o wolnym handlu. Należą do nich Chiny oraz większość krajów Azji Południowo-Wschodniej.

Specjaliści naszego działu operacyjnego na co dzień koordynują odprawy celne w kluczowych portach Europy. Zanim dojdzie do odprawienia towaru, szacujemy wysokość cła, sprawdzamy jakie certyfikaty i zezwolenia są potrzebne aby dopuścić towar do wprowadzenia na wskazany rynek. Pomagamy w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji od producenta oraz polskich instytucji, do których należą m.in.:

Współpracujemy ze wszystkimi instytucjami, których zgody wymaga wprowadzenie produktu na polski rynek, a także ze sprawdzonymi agencjami celnymi. 

Dokumentacja

Dzięki doświadczeniu i długotrwałej współpracy z urzędami uzyskujemy dokumenty sprawnie i w terminie. Nasi pracownicy sprawdzają też, czy dokumentacja została prawidłowo wypełniona i organizują odprawę celną we wskazanym przez Klienta porcie europejskim.

Podstawowe dokumenty wymagane przy odprawie celnej to: 


Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!