Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Poradnik

Targi w Chinach w 2017 roku Poszukiwanie produktu Wybór producenta Zalecana kontrola Kontrola towaru Weryfikacja producenta Transport towaru Odprawa celna Dokumentacja do odprawy celnej Różnice kulturowe Negocjacje z Azjatami Rozliczenie podatku VAT Najczęstsze błędy importerów Gdy na odprawie brakuje dokumentu Uwaga na hakerów Reeksport

Odprawa celna

Organizujemy odprawy celne we współpracy z agencjami celnymi i największymi operatorami logistycznymi na świecie, które są naszymi zaufanymi partnerami. Ta współpraca i wzajemne uzupełnianie oferty świadczonych usług pozwala na integrację importu i eksportu towarów w płynny, w pełni kontrolowany proces.


Cło jest opłatą pobieraną przez państwo w związku z przemieszczaniem towarów przez granice celne. Wysokość cła określana jest na podstawie taryfikacji towarów według kodów taryf celnych. Zarówno niewłaściwy kod, jak i brak kompletnej dokumentacji wymaganej do odprawy, przypuszczalnie ją opóźni. Zaniedbania mogą zaskoczyć kosztami magazynowania, czy też składowania na terminalu kontenerowym.

 

Importera i eksportera przed Urzędem Celnym reprezentuje agencja celna, która pomaga przejść przez cały proces formalno-prawny. Po opłaceniu należności i zwolnieniu towaru przez organy celne ładunek trafia pod wskazany adres.

 

Zachęcamy do zgłębienia wiedzy, którą podzieliliśmy się w artykule, pt. "Jak przejść odprawę celną i rozliczyć VAT", opublikowanym w serwisie MamBiznes.pl.

 

Więcej o odprawach dowiedzą się Państwo również w zakładce Odprawy celne

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!