Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Import z Chin

Co robimy Skąd importujemy Importowane produkty z Chin Etapy importu Finansowanie

Korea Pd.

Korea Południowa

Republika Korei graniczy z Koreańską Republiką Ludowo-Demokratyczną, z którą łączą ją napięte stosunki dyplomatyczne będące konsekwencją podzielenia Półwyspu Koreańskiego na dwa państwa. Oba kraje rozwijają się niezależnie i w odrębnych nurtach ideologicznych. Stolicą Korei Południowej jest Seul, będący jednym z najbardziej zatłoczonych miast na świecie. Językiem urzędowym jest koreański a obowiązującą walutą won południowokoreański (KRW), dzielący się na 100 dzonów.

Rozwinięta infrastruktura komunikacyjna Korei Południowej, spełnia wysokie standardy międzynarodowe. Korea posiada 19 portów morskich, z których najważniejsze to Pusan obsługujący głównie wymianę handlową z Japonią, Incheon obsługujący Seul oraz porty Mokpo, Masan, Ulsan i Pyeongchang. Spośród 13 portów lotniczych najważniejsze to międzynarodowe porty w Incheon, Seulu i Pusanie.

Co jest produkowane

Korea Południowa osiągnęła ogromny sukces gospodarczy, awansując w ciągu zaledwie jednego pokolenia z pozycji państwa biednego do grona najbardziej rozwiniętych i zaawansowanych technologicznie gospodarek świata. Wiodącymi gałęziami koreańskiego przemysłu są: przemysł stoczniowy, petrochemiczny, elektroniczny, hutniczy, motoryzacyjny, maszynowy oraz budowniczy. Główne produkty eksportowe Korei to ekrany LCD i plazmowe, półprzewodniki oraz mała elektronika.

Co jest sprowadzane

Silnie uprzemysłowiona Korea Południowa z minimalnym udziałem rolnictwa w PKB, importuje coraz więcej żywności i produktów potrzebnych do jej wytworzenia. Polska eksportuje do Korei mięso wieprzowe i drobiowe oraz produkty przemysłu młynarskiego i mlecznego. Korea importuje również ropę naftową, części elektroniczne, chemikalia oraz maszyny i urządzenia przemysłowe. Głównymi partnerami handlowymi są dla niej USA, Japonia, Singapur oraz Unia Europejska.

Korea Pd. mapa

 

 

 

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!