Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Poradnik

Targi w Chinach w 2017 roku Poszukiwanie produktu Wybór producenta Zalecana kontrola Kontrola towaru Weryfikacja producenta Transport towaru Odprawa celna Dokumentacja do odprawy celnej Różnice kulturowe Negocjacje z Azjatami Rozliczenie podatku VAT Najczęstsze błędy importerów Gdy na odprawie brakuje dokumentu Uwaga na hakerów Reeksport

Kontrola towaru

Na import towarów całkowicie bez kontroli można sobie pozwolić tylko po długiej współpracy z producentem. Produkty nowego dostawcy należy sprawdzić bardzo dokładnie jeszcze przed zamówieniem.

Przedstawiamy trzy najpopularniejsze rodzaje kontroli, z jakich korzystają klienci Importuj z Nami:


•    Najprostszy i najtańszy sposób to zamówienie próbek. Powinny zostać przesłane w bardzo krótkim terminie, za pośrednictwem firmy kurierskiej. Niektóre firmy przesyłają swoje próbki produktów do chińskich producentów i proszą o przesłanie najbardziej zbliżonego modelu z oferty.


•    Wielu importerów ceni sobie bardzo miarodajną kontrolę przed wysyłką – inspektorzy na miejscu sprawdzają pod względem ilości i jakości gotowe produkty. Można sprawdzić całość towaru lub losowo wybrane produkty.  Inspektor sotsuje się do wytycznych klienta: sprawdza określone parametry, nagrywa film,  przygotowuje bardzo szczegółową dokumentację fotograficzną.  


•    Przedsiębiorcy korzystają także z  audytu dostawcy – otrzymują wiarygodne informacje na temat firmy: czy istnieje, czy jest zarejestrowana, jak jest wyposażona, jakie są jej możliwości produkcyjne, czy ma odpowiednie licencje i dokumentację. Można dowiedzieć się również w jakich warunkach pracuje załoga, przez ile godzin czy nie zatrudnia się nieletnich.


Inne rodzaje kontroli, które możemy przeprowadzić na Państwa życzenie przedstawiamy w zakładce Kontrola towaru

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!