Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Import z Chin

Co robimy Skąd importujemy Importowane produkty z Chin Etapy importu Finansowanie

Kambodża

Kambodża

Królestwo Kambodży jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie, słabo zaludnionym i podnoszącym się gospodarczo po latach wojen. Stolicą jest Phnom Penh, obowiązującą walutą riel (KHR), który dzieli się na 100 sen. Językiem urzędowym jest khmerski, ludność posługuje się również językiem chińskim i wietnamskim.

Kambodża położona jest delcie Mekongu, dzięki czemu rozwinięta jest żegluga śródlądowa. Infrastruktura drogowa i kolejowa została zniszczona pod koniec XX wieku na skutek wojen domowych i jest w trakcie odbudowy. Najważniejszymi portami lotniczymi z 17 istniejących są Phnom Penh oraz Angkor, które obsługują regularne połączenia. Główny port morski znajduje się w Kompong Som.

Co jest produkowane

Podstawą gospodarki Kambodży jest rolnictwo i rybołówstwo, silnie rozwija się przemysł. W 2013 roku udział sektora obuwniczego i odzieżowego stanowił 80% eksportu Kambodży. Szacuje się, że w sektorze tym działa 960 fabryk z ponad 620 tysiącami robotników. Kambodża eksportuje również drewno, ryby, ryż, kamienie szlachetne i kauczuk. Główne kierunki eksportu to USA, Niemcy, Wielka Brytania, Singapur i Wietnam. W ostatnich latach głównymi towarami importowanymi przez Polskę były wyroby włókiennicze oraz produkty spożywcze, w tym ryż.

Co jest sprowadzane

Kambodża ma zapotrzebowanie na surowce, materiały oraz dobra wysoko przetworzone, co z roku na rok zwiększa skalę importu. Głównymi partnerami importu są m.in. Chiny, Tajlandia, Wietnam, Tajwan i Singapur.

Kambodża mapa

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!