Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Import z Chin

Co robimy Skąd importujemy Importowane produkty z Chin Etapy importu Finansowanie

Japonia

Japonia

Japonia jest państwem wyspiarskim położonym na ponad 4 000 wysp, z których największe to Honshu, Hokkaido, Kyushu i Shikoku. Stolicą jest Tokio, językiem urzędowym japoński a walutą jen (JPY).

Japonia należy do grupy krajów wysoko rozwiniętych i jest jedną z gospodarczych potęg świata. Wyrazem tego jest również infrastruktura transportowa, która należy do najnowocześniejszych i najlepiej utrzymanych na świecie. Pomimo tego, że Japonia jest państwem wyspiarskim posiada ponad 9 000 km autostrad oraz gęstą sieć linii kolejowych. Główne międzynarodowe porty lotnicze to: Narita – obsługujący aglomerację Tokio, Kansai w Osace oraz Chubu w Nagoi. Połączenia zagraniczne obsługuje również tokijskie lotnisko Haneda. Największe japońskie porty morskie to: Nagoja, Chiba, Jokohama, Kitakiushu, Osaka, Tokio oraz Kobe.

Co jest produkowane

Najważniejszymi gałęziami japońskiej gospodarki są usługi i przemysł, który obejmuje motoryzację, elektronikę, maszyny, produkcję stalową i chemiczną, farmację, petrochemię, bioprzemysł oraz przemysł kosmiczny i stoczniowy. Japonia jest światowym liderem technologicznym i produkcyjnym w zakresie elektroniki, motoryzacji, włókien optycznych i półprzewodników, biochemii, optoelektroniki oraz liderem produkcji papieru. Największymi partnerami handlowymi Japonii są Chiny, USA oraz Unia Europejska. Według danych z ostatnich lat polscy importerzy sprowadzali z Japonii głównie maszyny i urządzenia mechaniczne, przyrządy optyczne, produkty przemysłu motoryzacyjnego, plastik, gumę, żelazo i stal, chemię nieorganiczną oraz metale rzadkie.

Co jest sprowadzane

Japonia nie posiada rozwiniętej gospodarki rolnej. W związku z tym ma wysokie zapotrzebowanie na produkty spożywcze. Jako kraj silnie uprzemysłowiony importuje również ropę naftową, surowce mineralne, maszyny i urządzenia, chemikalia oraz tekstylia. W ostatnich latach Polska eksportowała do Japonii m.in.: wyroby tytoniowe, wieprzowinę, maszyny i urządzenia mechaniczne oraz elektryczne, produkty przemysłu motoryzacyjnego, chemię przemysłową oraz meble i produkty ceramiczne.

 

Japonia mapa

 

 

 

 

 

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!