Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Import z Chin

Co robimy Skąd importujemy Importowane produkty z Chin Etapy importu Finansowanie

Indonezja

Indonezja

Republika Indonezji jest państwem wyspiarskim położonym na około 17 500 wyspach, ze stolicą w Dżakarcie na wyspie Jawa. Językiem urzędowym jest indonezyjski, pozostałe to angielski, niderlandzki, jawajski oraz lokalne języki etniczne. Obowiązującą walutą jest rupia indonezyjska (IDR) dzieląca się na 100 senów.

Pomimo wyspiarskiego charakteru, Indonezja przegrywa w rywalizacji z portami Singapuru i Malezji. Największe indonezyjskie porty są ograniczone infrastrukturą, wyposażeniem lub głębokością, przez co statki transportowe cumują w Singapurze lub Malezji. Tam towar jest przeładowywany i mniejszym statkiem kierowany do Indonezji. Największym indonezyjskim portem jest Tanjung Priok w Dżakarcie, pozostałe to Belawan, Palembank, Panjang, Tanjung Perak oraz Semarang. Indonezja posiada ponad 650 lotnisk jednak większość nie ma utwardzonych pasów startowych, status międzynarodowych posiadają porty lotnicze w Dżakarcie oraz Denpasar na wyspie Bali.

Co jest produkowane

Szybki rozwój gospodarczy stawia Indonezję w gronie azjatyckich tygrysów cechujących się szybkim wzrostem PKB. Głównymi partnerami handlowymi Indonezji są kraje azjatyckie, Unia Europejska, Australia i USA. Indonezja jest jednym z największych producentów kakao na świecie. Eksportuje węgiel, kauczuk, oleje roślinne, kawę, pieprz, cytryny oraz tekstylia.

Co jest sprowadzane

W ostatnich latach indonezyjski import obejmował m.in.: sprzęt elektryczny, maszyny, ropę naftową, produkty chemiczne, wyroby metalowe oraz pojazdy - w tym statki, samoloty i sprzęt transportowy.

Indonezja mapa

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!