Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Import z Chin

Co robimy Skąd importujemy Importowane produkty z Chin Etapy importu Finansowanie

Indie

Indie

Stolicą Republiki Indii jest New Delhi, zamieszkiwane przez ponad 16 mln osób. Podstawowym językiem urzędowym jest hindi, jednak regionalnie prawo urzędowe przysługuje również 22 językom hinduskim. Popularność języka angielskiego sprawia, że jest on w Indiach wykorzystywany jako język pomocniczy. Obowiązującą jednostką płatniczą jest rupia (INR), która dzieli się na 100 paisa.

Indie posiadają ponad 130 lotnisk z czego 19 to lotnicze porty międzynarodowe. Największym jest Chatrapati Shivaji International Airport w Mumbaju. Indie posiadają również kilkanaście własnych linii lotniczych, które obsługują loty krajowe i międzynarodowe. Największe porty morskie i terminale to: Chennai, Haldia, Jawaharal Nehru, Kandla, Kalkuta, Mormugao, Mumbai, New Mangalore, Vishakhapatnam.

Co jest produkowane

Indie są krajem rolniczym o rosnącym potencjale przemysłowym i rynku wewnętrznym. Tradycyjne towary eksportowe to m.in.: tekstylia, wyroby rzemieślnicze – głównie biżuteria, skóry, kamienie szlachetne, surowce mineralne, juta, przyprawy korzenne i herbata, której Indie są największym producentem na świecie. W minionych latach do Polski najczęściej sprowadzane były m.in. tekstylia, obuwie, produkty chemiczne oraz kamień budowlany.

Co jest sprowadzane

Towarami najczęściej sprowadzanymi do Indii są m.in.: maszyny i urządzenia przemysłowe, ropa i produkty naftowe, artykuły chemiczne oraz żywność w okresach suszy. Indie należą do największych konsumentów złota, co wynika z wielowiekowej tradycji i kultury. Dane z ostatnich lat wskazują na wyroby z metali nieszlachetnych, tworzywa sztuczne, koks oraz maszyny i urządzenia mechaniczne, jako główne polskie towary eksportowe do Indii.

Indie mapa

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!