Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Poradnik

Targi w Chinach w 2017 roku Poszukiwanie produktu Wybór producenta Zalecana kontrola Kontrola towaru Weryfikacja producenta Transport towaru Odprawa celna Dokumentacja do odprawy celnej Różnice kulturowe Negocjacje z Azjatami Rozliczenie podatku VAT Najczęstsze błędy importerów Gdy na odprawie brakuje dokumentu Uwaga na hakerów Reeksport

Gdy na odprawie brakuje dokumentu

Powodem może być np. brak certyfikatu od dostawcy z Chin lub brak zaświadczenia z polskiego urzędu. Wówczas należy zdobyć potrzebne dokumenty, opłacając składowanie towaru do czasu odprawy. Przy odrobinie szczęścia sytuację daje się naprawić w kilka dni. Niestety często naliczane są opłaty za dodatkowe formalności.

 

Inna często spotykana sytuacja: dokumentacja jest kompletna, ale na towarze brakuje oznakowania (CE lub innego) lub tabliczki znamionowej (na urządzeniach czy maszynach). Dostawca musi wtedy wystawić upoważnienie i importer może własnym sumptem wydrukować, a następnie nakleić stosowne oznaczenie.

Jeśli postępowanie idzie sprawnie, w ciągu kilku dni da się sytuację naprawić. Ale nie za darmo. Agencja celna nalicza za to opłaty – nie ma urzędowego cennika, kwoty ustala się indywidualnie, zwykle w zależności od gabarytów towaru i stopnia skomplikowania sprawy. Do tego dochodzą opłaty za dopełnienie dodatkowych formalności. Bardzo trudno oszacować koszty, jakich można się w takiej sytuacji spodziewać – mogą okazać się od bardzo niskich do bardzo wysokich.

 

Aby uniknąć takich sytuacji polecamy usługi specjalistów Importuj z Nami. Dzięki naszemu doświadczeniu do odprawy celnej podchodzimy z kompletem wymaganych dokumentów.

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!