Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Import z Chin

Co robimy Skąd importujemy Importowane produkty z Chin Etapy importu Finansowanie

Filipiny

Filipiny

Republika Filipin położona jest na archipelagu ponad 7 tys. wysp, z których największymi są: Luzon, archipelag Visayas oraz Mindanao. Stolicą jest Manila położona wyspie Luzon - to potężna aglomeracja miejska zamieszkiwana przez ponad 11 mln obywateli. Językami urzędowymi są filipiński oraz angielski. Obowiązująca waluta to filipińskie peso (PHP) dzielące się 100 sentimo.

Głównymi portami morskimi Filipin są: Manila (Eva Macapagal Port), Bacolod, Batangas City, Cagayan de Oro, Cebu, Davao, Butuan, Iligan, Iloilo, Jolo, Legazpi, Lucena, Puerto Princesa, San Fernando, Subic, Zamboanga, Cotabato, Allen, Ormoc, Ozamiz i Tagbilaran. Filipiny posiadają blisko 90 lotnisk, z których największe to międzynarodowe porty lotnicze: Manila (Ninoy Aquino International Airport - NAIA), Mactan na Cebu, Diosdado Macapagal w Pampanga oraz port w Davao na Mindanao.

Co jest produkowane

Głównym towarem eksportowym Filipin są wyroby elektroniczne i elektryczne, kable i przewody, wyroby z drewna i meble, tekstylia i dzianiny, wyroby metalowe, świeże owoce oraz olej kokosowy. Kierunki eksportu tych produktów to m.in.: Japonia, USA, Chiny, Singapur.

Co jest sprowadzane

Towary importowane przez Filipiny to przede wszystkim wyroby zaopatrzeniowe takie jak: produkty elektryczne i elektroniczne, paliwa i smary, pojazdy i sprzęt transportowy, maszyny i urządzenia, zboże i produkty zbożowe, tworzywa sztuczne, produkty chemiczne oraz metale i wyroby metalowe. Polskie towary trafiające na rynek filipiński w ostatnich latach to m.in.: wyroby przemysłu elektromaszynowego, produkty mleczarskie i rolno-spożywcze, wyroby przemysłu chemicznego oraz papierniczo-drzewnego.

Filipiny mapa

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!