Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Transport i logistyka

Transport morski Transport lotniczy Transport drogowy Transport kolejowy Transport intermodalny Drobnica morska z Chin Reguły Incoterms

Drobnica morska z Chin

Importerzy sprowadzający towary z Chin bardzo chętnie wybierają fracht drobnicowy. W transporcie morskim przesyłka drobnicowa LCL (czyli Less Container Load) oznacza taką, która jest zbyt mała, aby zapełnić cały kontener 20" (poniżej 28m3).


Spedytor umieszcza przesyłkę w kontenerze razem z innymi drobnicowymi ładunkami wysyłanymi z Chin w tym samym kierunku. Jest to tzw. ładunek konsolidacyjny. Dzięki temu, że w jednym kontenerze mieszczą się towary różnych klientów, taki transport jest bardzo korzystny cenowo. Klient płaci wyłącznie za przestrzeń w kontenerze zajmowaną przez swoją przesyłkę.

 

W przypadku przewozów LCL stawki w spedycji morskiej podawane są za jednostki w/m, czyli waga/miara. Oznacza to, że przy danej cenie za przesyłkę liczoną według w/m można przewieźć 1 tonę towaru lub 1 m3 towaru.

 

Dzięki naszej współpracy z czołowymi przewoźnikami z Chin dysponujemy atrakcyjną ofertą transportu drobnicowego. Korzystając z naszych usług otrzymujecie Państwo atrakcyjne stawki w/m, stawki za opłatę przeładunkową, opłatę dokumentacyjną oraz za dowóz drogowy w obrębie kraju.

 

Na Państwa życzenie zajmujemy się całościową obsługą transportu drobnicowego – ustalaniem szczegółów z dostawcami, zleceniem transportu morskiego, załatwianiem formalności celnych oraz dostawą do klienta.

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!