Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Import z Chin

Co robimy Skąd importujemy Importowane produkty z Chin Etapy importu Finansowanie

Bangladesz

Bangladesz

Stolicą Ludowej Republiki Bangladeszu jest Dhaka, zamieszkiwana przez ponad 12 mln ludności. Języki urzędowe to bengali oraz angielski, powszechnie używany w kręgach biznesowych. Obowiązującą jednostką płatniczą jest taka (BDT), która dzieli się na 100 paisa.

Jak w przypadku większości krajów azjatyckich, import i eksport towarów z Bangladeszu odbywa się przede wszystkim drogą morską. Głównymi portami morskimi są Mongla oraz Chittagong, który obsługuje ponad 90% handlu zagranicznego. Bangladesz posiada 3 lotniska międzynarodowe - największym jest port lotniczy Dhaka (Hazrat Shahjalal) oraz porty Shah Amanat i Srihotto. Na uwagę zasługują rozwinięty transport rzeczny i porty śródlądowe, które obsługują komunikację pasażerską oraz cargo.

Co jest produkowane

Bangladesz jest obok Chin i Indii czołowym producentem tekstyliów. Obecnie ok. 80% wielkości bengalskiego eksportu stanowi odzież, którą sprowadzają polskie i zagraniczne firmy odzieżowe oraz sieci handlowe. Lokowanie w Bangladeszu produkcji przez największe marki odzieżowe świata i skierowanie na ten kraj uwagi mediów, przyczynia się do podnoszenia jakości wyrobów oraz standardów i bezpieczeństwa pracy robotników.

Bangladesz jest również największym na świecie producentem juty – włókna pochodzenia roślinnego. Do pozostałych najczęściej importowanych towarów zalicza się m.in.: tytoń, skóry, obuwie, skorupiaki, dywany, opony, dętki i sprzęt AGD.

Co jest sprowadzane

Polskie towary eksportowane do Bangladeszu to m.in.: papier i tektura, produkty mleczne (serwatka, mleko, śmietana), mąka, odpady i złom, artykuły metalowe, wyroby przemysłu chemicznego oraz maszyny i urządzenia.

Bangladesz mapa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!