Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Aktualności

EuroGastro 2019

29.03.2019

Dziś ostatni dzień trwania targów gastronomiczno-hotelarskich EuroGastro 2019. Podczas 23. edycji tego wydarzenia prezentowane są produkty, usługi i rozwiązania przeznaczone dla branży gastronomicznej i hotelarskiej. Jest to niepowtarzalna okazja do porównania ofert polskich i zagranicznych produktów i usług, a także nawiązania kontaktów biznesowych. Przedsiębiorcy mają możliwość przedstawienia swoich nowości produktowych i wypromowania swojej firmy.

więcej

Spotkanie biznesowe Go to Export już za nami

29.03.2019

W dniu 28. marca w sali konferencyjnej w Haston City Hotel we Wrocławiu odbyło się spotkanie biznesowe pt. ,,Ekspansja polskich firm na rynki pozaeuropejskie – rozwój polskiego eksportu” organizowane przed firmę Atakio oraz stowarzyszenie ASEMEA. Podczas konferencji głos zabrali m.in. szef biura PAIH w Rijadzie – Radosław Kyc, szef biura PAIH w Seulu – Arkadiusz Tarnowski i przedstawiciel Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych – Robert Kozłowski.

więcej

Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze 2019

26.03.2019

11. kwietnia w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 66) w godzinach 10:00-16:30 odbędzie się Forum Gospodarcze Chiny – Polska 2019 organizowane przez Warszawską Izbę Gospodarczą. Jest to wydarzenie mające na celu poprawę współpracy gospodarczej krajów wchodzących w skład inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku (One Belt One Road).

więcej

Misja gospodarcza do Senegalu

25.03.2019

W dniach 20-22 maja odbędzie się Misja gospodarcza do Senegalu organizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ambasady RP w Dakarze, Ambasady Senegalu w Warszawie oraz Unii Izb Przemysłowo-Handlowych Senegalu I Zrzeszenia Senegalskich Przemysłowców. Celem misji jest kompleksowa prezentacja polskiej oferty eksportowej oraz inwestycyjnej, a także nawiązanie kontaktów handlowych przez polskich przedsiębiorców z potencjalnymi partnerami biznesowymi w Senegalu.

więcej

Misja gospodarcza do Japonii (25-30 marca 2019)

22.03.2019

W dniach 25-30 marca organizowana jest wielobranżowa misja gospodarcza do Japonii. Organizatorem wyjazdu jest Silesia Chamber of Commerce. Zdecydowaną większość gospodarki Japonii stanowi sektor usługowy (ponad 70% całej gospodarki), następnie przemysł – około 25% gospodarki oraz rolnictwo, które stanowi mniej niż 2% całej gospodarki. W 2017 roku Japonia podpisała umowę z Unią Europejską, znosząc tym samym wiele barier dla handlu międzynarodowego.

więcej

Zatonął kontenerowiec w Iranie

21.03.2019

19. marca doszło do nieszczęścia w irańskim porcie Bandar Abbas. W wyniku niewłaściwej współpracy kapitana z załogą, statek towarowy wywrócił się i zatonął. Na szczęście, nikt z załogi nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kontenerowiec o długości 91,5 m oraz wysokości 25m był załadowany. Jak donoszą media, statek przechylił się gwałtownie podczas załadunku, nabrał wody i przewrócił się. Pospadały z niego wszystkie kontenery. Na pokładzie znajdowało się 14 osób. Wszycy zostali bezpiecznie ewakuowani z tonącej jednostki.

więcej

Otrzymaliśmy Laur Zaufania!

19.03.2019

 

Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 19. marca naszej firmie przyznano nagrodę jakości Laur Zaufania! Wyróżnienie w postaci Lauru Zaufania otrzymują wyłącznie transparentne, wiarygodne i rzetelne firmy. Podczas weryfikacji naszej firmy sprawdzono m.in. wyroki sądowe dotyczące nieuregulowanych płatności, obecność w krajowym rejestrze dłużników oraz politykę przestrzegania praw klienta i respektowania zobowiązań reklamacyjnych. Zadowolenie klienta to nasz sukces! Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni. Dziękujemy za zaufanie!


więcej

Polska Festiwal w Jakarcie

18.03.2019

Dziś rozpoczyna się Polska Festiwal w Jakarcie – wydarzenie wystawienniczo-targowe mające na celu przedstawienie potencjału firm z Polski na rynku azjatyckim. Festiwal jest okazją do zaprezentowania wysokiej jakości produktów Made in Poland, mogących zaistnieć na 250-milionowym rynku indonezyjskim. Wydarzenie adresowane jest w główej mierze do przedsiębiorstw sektora spożywczego, kosmetycznego oraz sektorów towarzyszących.

więcej

Polska ogranicza import ropy z Rosji

15.03.2019

Na przestrzeni lat w Polsce odnotowano systematyczny spadek importu ropy naftowej z Rosji. W roku 2006 udział rosyjskiej ropy wynosił 95,5%, w 2014 roku – 91%, a w roku 2018 – tylko 70%. Import surowca zostaje systematycznie zastępowany przez kraje tj. Arabia Saudyjska (7%), Irak (4,3%) czy Kazachstan (3%). Jest to efekt trwającej od wielu lat nadwyżki handlowej w relacji Polska-Rosja, wynoszącej w roku 2018 ponad 4 mld $, a także napięć w relacjach politycznych. Nadwyżka handlowa służy Rosji m.in. do finansowania projektów militarnych.

więcej

China International Furniture Fair 2019

15.03.2019

W dniach 18-21 marca w Guangzhou w Chinach odbędzie się 43. edycja Międzynarodowych Targów Meblowych China International Furniture Fair 2019. Ponad 4100 wystawców i prawie 200 000 odwiedzających zadeklarowało udział w wydarzeniu. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń na świecie z branży meblarskiej. Wśród wystawianych artykułów pojawią się m.in. elementy wyposażenia domu, meble wewnętrzne i ogrodowe, dekoracje wnętrz czy tekstylia domowe.

więcej

Konferencja - Postaw na Polską Markę!

14.03.2019

Pragniemy poinformować, iż w dniu dzisiejszym przedstawiciele firmy Importuj z Nami mieli przyjemność uczestniczyć w konferencji pt. ,,Postaw na Polską Markę!” organizowanej w związku z programem ,,Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand”. Wydarzenie dedykowane było przedsiębiorcom mikro, małych i średnich firm, a także przedstawicielom z instytucji wspierających rozwój przedsiębiorstw lub organizacji, które ich zrzeszają, samorządu terytorialnego, szkolnictwa wyższego, jednostek naukowych oraz Specjalnych Stref Ekonomicznych.

więcej

Targi MT TSL 2019

14.03.2019

 

13. marca ruszyła III edycja Międzynarodowych Targów Transportu, Spedycji i Logistyki odbywających się w PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie. Jest to wydarzenie skierowane do firm chcących zaprezentować swoje najnowsze produkty iosób poszukujących nowych pojazdów, usług i technologii związanych z transportem, logistyką i magazynowaniem. Podczas targów można obejrzeć prezentacje m.in. ciągników i naczep, pojazdów użytkowych, operatorów logistycznych czy magazynowych. Jest to także niepowtarzalna okazja do nawiązania kontaktów biznesowych oraz zaczerpnięcia wiedzy od licznych obecnych specjalistów z branży!więcej

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!