Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Wieści z Chin

„Terenowy” rower miejski na ulicach Pekinu. Czy okaże się skuteczny w walce z zanieczyszczeniami?

07.07.2017

Chińska firma Ofo wprowadziła w tym miesiącu nowe stacje z rowerami miejskimi w Pekinie. Wykonywane przez nich rowery typu Fat Bike swoimi potężnymi kołami przypominają monster trucki przeznaczone do ekstremalnej jazdy. Czy pomogą jednak mieszkańcom Pekinu w walce ze smogiem i zanieczyszczeniami?

więcej

Tragiczne skutki powodzi w południowych Chinach. Ponad 50 ofiar śmiertelnych.

06.07.2017

Rzeka Jangcy wraz z licznymi dopływami wylała na pobliskie tereny. W najbardziej dotkniętej tragedią prowincji Hunan opady atmosferyczne trwały nieprzerwanie przez 11 dni.

więcej

Urbanistyka w zieleni - pierwsze na świecie leśne miasto.

05.07.2017

Przyjazne środowisku rozwiązanie zaproponowane przez włoskiego architekta zostanie zrealizowane w chińskim mieście Liuzhou. Wydzielony leśny dystrykt będzie obejmował nowoczesne hotele, biura, szpitale oraz domy mieszkalne. 

więcej

Chińscy badacze w poszukiwaniu lekarstwa na raka. Czy "fioletowy ryż" okaże się strzałem w dziesiątkę?

04.07.2017

Naukowcy z Qinlong South China Agricultural University opracowali metodę genetycznego modyfikowania ryżu, tak, aby jego właściwości pomogły w skutecznym zwalczaniu komórek rakowych. 

więcej

Szanghaj widziany z lotu...drona? Relacja z międzynarodowego turnieju wyścigów dronów.

03.07.2017

Zawodnicy z całego świata przyjechali do Shanghaju - największego chińskiego ośrodka gospodarczego - aby uczestniczyć w 4-dniowym turnieju dronów zorganizowanym w ramach Mobile World Congress 2017.

więcej

Pięciogodzinne opóźnienie samolotu chińskich linii. Powód? Dziwne zachowanie 80-latki

30.06.2017

Samolot China Southern Airlines wystartował z pięciogodzinnym opóźnieniem, z powodu nietypowego zachowania 80-letniej pasażerki. Kobieta wrzuciła „na szczęście” monety do silnika.

więcej

Chiny na liście krajów wspierających handel ludźmi?

29.06.2017

 Kraje, które zdaniem Departamentu Stanu USA nie podejmują wystarczających kroków w walce z handlem ludźmi, znalazły się na tzw. "czarnej liście". Obok 23 państw, takich jak Syria i Korea Północna, prezydent Donald Trump umieścił także Chiny. Głowa Stanów rozważa jednak zajęcie jeszcze twardszego stanowiska wobec Chin.

więcej

Liczba bajecznie bogatych Chińczyków zwiększyła się wielokrotnie w ciągu ostatniej dekady

28.06.2017

Ilość osób, które mogą pochwalić się środkami na inwestycje w wys. co najmniej 10 mln juanów (ok. 1,47 mln dolarów), przez ostatnią dekadę wzrosła prawie dziewięć razy - wynika z opublikowanego we wtorek raportu "2017 China Private Wealth Report".

więcej

Hollywood uratowane przez Chiny

27.06.2017

Okazało się, że Chiny stały się ostatnią deską ratunku dla pojawiających się właśnie na ekranach, hollywoodzkich, kasowych blockubsterów. „Transformers: ostatni Rycerz” tylko w ten weekend zarobił 162 mln dolarów – z czego 2/3 zysków pochodzi właśnie z Chin.

więcej

Lawina błota i kamieni niszczy miejscowość Xinmo. Ponad 140 ofiar śmiertelnych

26.06.2017

3 mln metrów sześciennych błota i kamieni zeszło w lawinie na wieś Xinmo w prowincji Syczuan, w środkowo-zachodniej części Chin. Zniszczonych jest ponad 40 domostw. 140 mieszkańców nie żyje

więcej

Nowy, potężny superkomputer od Państwa Środka. Czy uda mu się prześcignąć konkurencję?

23.06.2017

Chiny już teraz królują rankingu superkomputerów TOP500, jednak najwyraźniej przestało im to wystarczać. W 2018 r. chcą uruchomić nową – potężną maszynę do ośmiu razy szybszą od obecnego lidera rankingu TOP500, komputera Sunway TaihuLight.

więcej

Następca fidget spinner'ów, która martwi rodziców w Chinach: kieszonkowe kusze wkraczają na rynek

22.06.2017

Kieszonkowe, miniaturowe łuki, które mogą wystrzeliwać igły i wykałaczki, są najnowszą zabawką w Chinach. Zaniepokojeni rodzice chcą, aby zostały zakazane, zanim dzieci bawiące się modnym gadżetem zrobią sobie krzywdę.

więcej

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!