Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Wieści z Chin

Ambasador Chin: Nie pozwolimy na chaos na płw. Koreańskim

04.09.2017

W lipcu Pjongjang przeprowadził aż dwie próby z nową międzykontynentalną rakietą balistyczną, po których reżim ogłosił, że "całe terytorium USA" jest w jego zasięgu. 5 sierpnia Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła rezolucję przewidującą nałożenie nowych sankcji na Koreę Północną.

więcej

Wdowa po nobliście: „Gdy moja sytuacja się poprawi, znów będę z wami”.

01.09.2017

56-letnia Liu Xia mogła raz w miesiącu odwiedzać męża w więzieniu i była przy nim w ostatnich chwilach życia. Po raz pierwszy od pogrzebu męża pojawiła się na nagraniu wideo opublikowanym w internecie. Powiedziała, że dochodzi do siebie i potrzebuje czasu na żałobę.

więcej

Niebezpieczne osunięcia ziemi w Chinach

30.08.2017

Na wiejskich i górskich terenach Chin często dochodzi do osunięć ziemi, zwłaszcza podczas silnych opadów deszczu. Występujące latem tego roku ekstremalne warunki pogodowe spowodowały liczne katastrofy na południu i w środkowej części kraju, w których zginęło wiele osób.

więcej

Chiński rynek podbity przez … polskie jabłka.

28.08.2017

Konferencji zorganizowanej przez Świętokrzyski Urząd Marszałkowski wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Sandomierzu towarzyszyła międzynarodowa misja gospodarcza z udziałem przedsiębiorców m.in z Danii, Chorwacji, Wietnamu, Indii czy Egiptu. Odbyły się spotkania biznesowe, goście odwiedzili lokalne grupy producenckie i zakłady przetwórcze.

więcej

Dodawanie komentarzy w internecie możliwe tylko z dowodem tożsamości

24.08.2017

Odpowiedzialność za komentarze użytkowników pod informacjami o wydarzeniach bieżących, ponosić będą także właściciele portali. Obowiązek rejestrowania tożsamości internautów w chińskiej sieci wprowadzono już w 2015 roku. Jednak prawo to nie było ściśle przestrzegane.

więcej

Zniszczenia w południowych Chinach po ataku tajfunu Hato

22.08.2017

Według rządu w Hong Kongu aż 121 osób odniosło obrażenia na skutek zetknięcia z tajfunem, wzmożonym wiatrem lub ze wzburzonymi falami. Niestety, nie obyło się też bez ofiar śmiertelnych oraz ogromnych zniszczeń budynków i krajobrazu naturalnego.

więcej

Incydent na spornym terenie Kaszmiru, żołnierze doznali nielicznych obrażeń

18.08.2017

Chińscy żołnierze próbowali wkroczyć do Ladakh, kontrolowanego przez Indie regionu nieopodal jeziora Pangong w Himalajach, ale zostali zatrzymani przez indyjskich żołnierzy - poinformował wysoki rangą przedstawiciel policji. Jak dodał, indyjscy wojskowi zostali obrzuceni kamieniami i odpowiedzieli na ten atak, ale - podkreślił - żadna ze stron nie użyła broni.

więcej

MSZ Chin wyraziło krytykę wobec działań amerykańskiego niszczyciela

16.08.2017

Według przedstawicieli władz USA, niszczyciel rakietowy USS John S. McCain zbliżył się dziś na odległość poniżej 12 mil morskich do wchodzącej w skład Wysp Spratly Rafy Mischief, przekształconej przez Chińczyków w sztucznie usypaną wyspę z portem, lotniskiem i garnizonem wojskowym.

więcej

Wypadek autokaru w Chinach – co najmniej 36 ofiar śmiertelnych

14.08.2017

Według oficjalnych statystyk w wypadkach drogowych w tym najludniejszym kraju świata w 2015 roku zginęło 58 tys. ludzi; podobnie było rok wcześniej.Do wypadku autokaru doszło na autostradzie w prowincji Schaanxi, przed północą czasu lokalnego.

więcej

Polski eksport poza granicami UE niższy od średniej unijnej

10.08.2017

Szczególnie ważne rynki w Azji to Pakistan, Indie, Malezja, Indonezja, Filipiny i Tajlandia, bo ze wszystkimi Polska posiada ujemny bilans handlowy.Jak podkreśla Antoni Mielniczuk - ważne jest pokazywanie osiągnięć Polski, budowa jej wizerunku jako liczącej się na świecie marki.

więcej

Chińczycy największymi optymistami świata wg. najnowszego badania IPSOS.

10.08.2017

W ankiecie IPSOS Chińczycy jako najbardziej martwiące zjawisko wskazali na upadek wartości (47%), zagrożenia dla środowiska (40%) i bezrobocie (31%), podczas gdy Amerykanie wskazywali na opieke zdrowotną, terroryzm oraz przestępczość.

więcej

Chiński Bot usunięty z sieci za…krytykę partii.

09.08.2017

Według relacji japońskiej telewizji NHK, chiński bot został zamknięty, ponieważ wyrażał się krytycznie na temat partii komunistycznej Chin. Na wypowiedź jednego z użytkowników o treści „Hurra dla komunistycznej partii!” algorytm odpowiedział „czy naprawdę chcesz wznosić ten okrzyk na rzecz tak skorumpowanej i niekompetentnej siły politycznej?”.

więcej

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!