Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Wieści z Chin

Wyścig zbrojeń trwa

09.08.2018

Hipersoniczna maszyna leci z prędkością pięciokrotnie przekraczającą prędkość dźwięku! Taki właśnie samolot został przetestowany przez chińską agencję kosmiczną. Technologia hipersoniczna, o ile zostanie wykorzystana, będzie stanowić najnowszy rodzaj broni.

więcej

Chiny tracą na rynku akcji

03.08.2018

Chiński rynek akcji już nie jest na drugim miejscu światowego rankingu. Na to miejsce wskoczyła Japonia - wynika z obliczeń Bloomberga. Na szczycie pozostaje pozostaje rynek w USA wart 31 bln dol.

więcej

Cyfrowi dyplomaci

01.08.2018

Za portelem Onet: chińskie  Ministerstwo Spraw Zagranicznych korzysta w prowadzeniu dyplomacji z oprogramowania, wykorzystującego sztuczną inteligencję.

więcej

Już nie Kolumbia

17.07.2018

To w chińskich laboratoriach powstają dopalacze przeznaczone na rynek zachodnioeuropejski i amerykański. Przemyt odbywa się w paczkach przesyłanych wraz z zakupami z serwisów typu Aliexpress.

 

 

więcej

Chińskie plany futbolowe

11.07.2018

Chinska drużyna futbolowa nie odnosi sukcesów. Tylko raz w historii, w 2002 roku, udało jej się awansować na mundial. Rządzący mają ambicje przerwać złą passę i już sięgają do kieszeni.

więcej

Zaczęła się wojna celna

07.07.2018

Donald Trump zadecydował o nałożeniu 25-procentowych karnych ceł na chiński eksport do USA. Zarządzenie obejmuje towary, które warte są 34 miliardy dolarów rocznie i weszło w życie 6 lipca. Minutę po ogłoszeniu tej decyzji chińskie służby celnedokonały rewanżu. 

więcej

Hakerzy atakują marynarkę wojenną USA

26.06.2018

Atak jest częścią długofalowych wysiłków Chin zmierzających do ograniczenia przewagi USA nad technologią wojskową i zdobycia dominującej pozycji w Azji Wschodniej.

więcej

Połączenie kolejowe z Hongkongiem wzbudza polityczne kontrowersje

22.06.2018

Szybka kolei relacji Hongkong-Shenzhen-Kanton ma zostać ukończona jeszcze w tym roku. Projekt mający skrócić czas podróży pomiędzy dwiema krańcowymi stacjami linii do 48 minut, jest elementem polityki rządu w Pekinie, stymulującej rozwój obszaru Delty Rzeki Perłowej.

więcej

Trump grozi Chinom nałożeniem nowych opłat celnych.

18.06.2018

Zgodnie z komunikatem prezydenta, po zakończeniu procesu wymaganego przez prawo, nowe taryfy wejdą w życie, jeśli Chiny odmówią zmiany postępowania i jeśli będą stosować podwyższone cła, które niedawno ogłosiły.

więcej

Hongkong w obliczu gospodarczego rozkwitu

13.06.2018

Hongkong od dawna cieszy się renomą luksusowego miejsca, pełnego ciekawych smaków oraz wyjątkowych lokalizacji. Chińczycy co raz częściej są wstanie pozwolić sobie na pobyt w Hongkongu, inaczej jednak ma się sprawa w przypadku zagranicznych turystów z zachodu.

więcej

Chiny i UE w trakcie pracy nad dwustronną umową inwestycyjną

09.06.2018

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, nałożył cło na chiński eksport którego wartość wynosi 50 mld USD rocznie. Jednocześnie zagroził dodatkowymi taryfami na towary warte 200 mld USD rocznie, w przypadku gdy Chiny dokonają odwetu.

więcej

Chiny zapowiadają powstanie rakiet wielokrotnego użytku

06.06.2018

Rakieta LM-8 będzie w stanie wynieść ładunek o masie 7,7 tony na niską orbitę okołoziemską. W porównaniu z LM-7 nowa rakieta zostanie wyposażona jedynie w dwa silniki K2 na paliwo płynne.

więcej

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!