Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Wieści z Chin

Długoletnia wiza dla utalentowanych

05.01.2018

Chińskie władze zaczęły wydawać długoterminowe wizy dla osób o wysokich kwalifikacjach, które będą pracować w tym kraju. Obcokrajowcy mogą ubiegać się o wizę na 5 i 10 lat.

więcej

Chiny mogą zostać największym importerem gazu na świecie

03.01.2018

Władze Chin, które starają się zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza, zastępują nieekologiczny węgiel gazem ziemnym. W efekcie już nawet w tym roku kraj ten może wyprzedzić Japonię i stać się największym importerem gazu na świecie.

więcej

Chiny: Jaja dinozaurów sprzed 130 mln lat odnalezione przez budowniczych w Jiangxi

26.12.2017

Podczas przygotowywania gruntu pod budowę szkoły budowniczy trafili na niecodzienne znalezisko – w ziemi natrafiono na kilkadziesiąt czarnych skorup. Po dogłębnej analizie i pobraniu próbek jaja dinozaurów trafiły do muzeum. Naukowcy liczą na to, że dobry, niemal nienaruszony stan znaleziska pomoże w prowadzonych badaniach historycznych.

więcej

Pierwsza wizyta prezydenta Korei Południowej w Chinach

22.12.2017

Prezydent Korei Południowej Mun Dze In przybył w środę do Pekinu, aby rozpocząć pierwszą oficjalną wizytę w Chinach. Celem spotkania z przywódcą Chin miała być normalizacja stosunków obu krajów w związku z instalacją amerykańskiego systemu obrony rakietowej THAAD w Korei Południowej.

więcej

Chińskie rezerwy finansowe mogą wkrótce zachwiać gospodarką Państwa Środka

18.12.2017

Chiny wypracowują coraz większe nadwyżki finansowe. Według ekspertów, to sprytne zabezpieczenie ma wiele minusów, które mogą zachwiać gospodarką Państwa Środka.

więcej

USA alarmuje: Chińskie drony mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego.

15.12.2017

Polska policja zamawia osiem dronów chińskiego producenta. W tym samym czasie USA wycofuje się z użytkowania tej samej technologii z powodu bezpieczeństwa.

więcej

Chiński robot Xiaoyi zdał państwowy egzamin lekarski

13.12.2017

Chiński robot imieniem Xiaoyi przystąpił do państwowych egzaminów i został lekarzem. To pierwszy taki przypadek w historii, kiedy maszynie ze sztuczną inteligencją udało się zdać tak poważny test.

więcej

W Chinach powstaje największa pływająca elektrownia solarna

11.12.2017

Chiny budują gigantyczną elektrownię solarną, która ma być największą elektrownią tego typu na świecie. Koszt budowy szacowany jest na 1 mld juanów (151 mln USD).

więcej

Lego wygrywa precedensową sprawę w Chinach

08.12.2017

Lego, które jest największym producentem zabawek w Europie, poinformowało o wygraniu pierwszej sprawy sądowej dotyczącej praw autorskich w Chinach.

więcej

Mercedes dominuje na chińskim rynku

06.12.2017

Mercedes – Benz wyprzedził w tym roku Audi, który zajmował pozycję lidera na chińskim rynku samochodów luksusowych przez wiele lat.

więcej

Za pięć lat Chiny będą największym importerem na świecie

04.12.2017

Zdaniem ekspertów, jeżeli Chiny utrzymają tegoroczne tempo wzrostu, już za kilka lat wyprzedzą USA i staną się największym importerem na świecie.

więcej

Rynek kawy w Chinach rośnie

01.12.2017

W Chinach, ojczyźnie herbaty, popularność kawy wzrasta. Szacowana wartość rynku kawiarni w Chinach wynosi 3,81 mld dolarów.

więcej

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!