Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Wieści z Chin

Zamach w przedszkolu w Fengxian. Co najmniej 7 zabitych i 80 rannych w wyniku wybuchu

16.06.2017

W czwartek 15 czerwca w przedszkolu w Fengxian doszło do wybuchu butli z gazem w wyniku czego ucierpiało co najmniej siedem osób zginęło, a około 60 zostało rannych . Jednak tragedia nie była kwestią przypadku. Detonację domowej roboty bomby starannie przygotował chory psychicznie mężczyzna, który zginął na miejscu.

więcej

Jeden z najbardziej niebezpiecznych szlaków turystycznych na świecie - Góra Jinzi

14.06.2017

Na strome urwisko na górze Jinzi w mieście Qingyuan prowadzi niesamowita ścieżka poprzecinana schodami. Ma ona 500 metrów długości i pnie się na wysokość 1417 m. Nachylenie zbocza wynosi tam 80 stopni.

więcej

Światowa Konferencja Eksploracji Kosmosu w Pekinie odkrywa plany Chińczyków

13.06.2017

Już od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że za Wielkim Murem planuje się przełomowe rozwiązania dla badania i „podbijania” kosmosu, jednak dopiero teraz na światło dnia wyszły dokładniejsze informacje. Rakiety kosmiczne wielokrotnego użytku, superciężka rakieta i baza na Księżycu – co jeszcze planuje Pekin?

więcej

Polityka jednego... psa

12.06.2017

Dwa dni temu w stolicy prowincji Szantung we wschodnich Chinach wprowadzono nowe regulacje dotyczące posiadania psów. Powstała między innymi lista 40 ras, jakie będą zakazane względem trzymania ich w mieszkaniu. Kolejną regulacją jest zakaz posiadania więcej niż jednego czworonoga dla każdego z mieszkańców centrum.

więcej

Czy Chiny staną się największą potęgą morską świata? Marynarka Państwa Środka największą azjatycką morską potęgą od czasów drugiej wojny światowej

09.06.2017

Ostatnie dwie dekady zadecydowały o pozycji Chin jeśli chodzi o potęgę ich marynarki na tle międzynarodowym. Państwo Środka w ciągu ostatnich lat zbudowało flotę morską o globalnej sile, która ma zdolność do odgrywania znaczącej geopolitycznej roli na obszarze daleko przekraczającym granice ich kraju.

więcej

Forum Xiangshan poświęcone bezpieczeństwu Azji zostaje odwołane

08.06.2017

Dziennik "South China Morning Post" poinformował, że według przedstawiciela chińskiej Akademii Nauki Wojennej „Regionalne forum bezpieczeństwa nie odbędzie się w tym roku”.

więcej

W Niemczech matura nie jest konieczna do studiowania. W Finlandii jest praktyczna. W Chinach wstrzymuje nawet ruch samochodów i samolotów

07.06.2017

Ponad 9,33 mln chińskich licealistów przystąpiło w ostatnią środę do „gaokao”, czyli tamtejszego egzaminu dojrzałości. Jego wynik zadecyduje o tym, kto będzie kontynuował naukę na uczelni wyższej. Ministerstwo oświaty przewiduje, że będzie to ok. 73 proc. uczniów.

więcej

Główny Urząd Prasy, Wydawnictw, Radia i Telewizji składa sprzeciw dla promowania "wartości Zachodu". Od teraz obowiązuje promocja "socjalistycznych wartości"

06.06.2017

W piątkowym oświadczeniu krytykowano między innymi kapitalizm, rozumiany jako „uwielbienie pieniędzy” oraz treści promujące hedonizm. Ostry sprzeciw SAPPRFT-u odnosi się również do uprzedzeń rasowych oraz „poglądów feudalnych”.

więcej

Budowa nowochińskiego mocarstwa

05.06.2017

Chiński prezydent Xi Jinping planuje odnowę dawnego mocarstwa Chin. Do roku 2049, czyli rocznicy stulecia komunistycznych rządów, zakłada, że jego kraj będzie pierwszą potęgą świata. Czy mu się uda?

więcej

Chiny pogłębiają współpracę z Niemcami. Wizyta premiera Chi Li Keqianga w Berlinie

02.06.2017

Podczas spotkania kanclerz Niemiec Angeli Merkel oraz premiera Chi Li Keqianga w Berlinie, uzgodniono zacieśnienie współpracy między dwoma państwami. Jak informuje agencja dpa, ma to zapewnić sukces podczas szczytu G20, który ma odbyć się wraz z początkiem lipca br. w Hamburgu. 

więcej

Porozumienie klimatyczne pomiędzy Chinami i UE potwierdzone

01.06.2017

Jako odpowiedź na medialne pogłoski o odejściu USA z paryskiego porozumienia klimatycznego, Chiny i UE potwierdzają dalszą współpracę w celu walki z globalnym ociepleniem

więcej

Testy okrętu do przeprowadzania ekspedycji na Antarktyce zakończone

31.05.2017

W kwietniu tego roku Pekin zakończył testy pierwszego specjalistycznego okrętu do przeprowadzania ekspedycji na Antarktyce. Aby uzyskać możliwość przebicia się w głąb wiecznej zmarzliny, wykorzystano w nim wiertła będące pod stałym ciśnieniem gorącej wody, która pozwoli na rozbicie lodowca aż do 1500 metrów.

więcej

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!