Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Wieści z Chin

Kolejne przedsiębiorstwa w Chinach zobowiązane do uiszczenia opłat na rzecz ochrony środowiska

14.09.2018

Kolejne przedsiębiorstwo chińskie zostało ukarane za niestosowanie się do przepisów związanych z ochroną środowiska i zobowiązane do pokrycia kosztów rekultywacji.


więcej

Akcje Alibaba spadły

13.09.2018

W poniedziałek akcje Alibaba spadły o 3.7% po tym, jak założyciel i właściciel platformy handlowej Jack Ma poinformował, że jego stanowisko obejmie Daniel Zhang.

więcej

System sztucznej inteligencji lepiej diagnozuje stan pacjentów

13.09.2018

Ogromny potencjał posiada system sztucznej inteligencji stosowany w medycynie przy rokowaniu stanu pacjentów, którzy zapadli w śpiączkę. Nie jest nieomylny, stawia natomiast trafniejsze diagnozy niż lekarze w wyniku odbierania aktywności mózgu, niedostrzegalnej dla ludzkiego oka.

więcej

Ręka Buddy

10.09.2018

Taką potoczną nazwę nosi niesamowity azjatycki owoc, który swym wyglądem przypomina dłoń. Cytrony posiadają bardzo grubą i aromatyczną skórkę, nadającą się m.in. do kandyzowania i produkcji likru. Miąższ o żółtawym zabarwieniu nie jest jadalny.

więcej

Organiczne panele fotowoltaiczne

10.09.2018

Już niedługo klasyczne krzemowe panele słoneczne pójdą w niepamięć. Ich zastępcą zostaną organiczne ogniwa fotowoltaiczne. Chińscy naukowcy w dalszym ciągu pracują nad ich wydajnością, jednak efektów możemy spodziewać się niebawem.

więcej

Chiny dyskryminują muzułmanów

10.09.2018

Rząd Xi Jipinga uznał islam za zaraźliwą chorobę ideologiczną i nakazał kwarantannę w obozach reedukacyjnych. Brak reakcji innych krajów, w tym także tych z dominującym udziałem wyznawców religii muzułmańskiej, wynika ze strachu przed pogorszeniem się stosunków gospodarczych.

więcej

Nowe przedsiębiorstwa chińskie mają problem z otrzymaniem wsparcia finansowego

13.09.2018

Konieczne jest wprowadzenie zmian w sektorze finansowym. Nowe przedsiębiorstwa nie mają realnej możliwości wsparcia finansowego na start.

więcej

Chiny i Rosja przejmują Afrykę

06.09.2018

W poniedziałek w Pekinie zaczęło się Forum Współpracy Chiny-Afryka. Prezydent Xi Jinping zapowiedział na otwarciu, że jego kraj przekaże krajom afrykańskim ponad 60 mld dolarów w formie pomocy finansowej i kredytów, a najbiedniejszym umorzy część długów.

więcej

Indonezyjski rząd planuje nałożyć cło importowe w wysokości 7.5-10% na produkty przetworzone

05.09.2018

Minister przemysłu Indonezji planuje nałożenie wysokiego cła importowego na produkty przetworzone w celu ograniczenia importu.

więcej

Japonia zmaga się z jednym z najsilniejszych tajfunów w tym roku- Jebi

05.09.2018

Niebiezpieczny tajfun Jebi wkroczył na terytorium Japonii, powodując powodzie, utrudnienia w komunikacji oraz zagrożenie życia dla wielu mieszkańców.

więcej

Nie stać ich na dwójkę dzieci

28.08.2018

Czasopismo wydawane przez chińską prokuraturę poinformowało o skierowaniu do prac w komisjach ustawy całkowicie znoszącej kontrolę urodzeń w Chinach. Są jednak wątpliwości, czy przyniesie ona poprawę sytuacji demograficznej.

więcej

Porażka w eksporcie jabłek

27.08.2018

Chiny miały być jabłkowym rajem, który pozwoli polskim sadownikom sprzedać nadwyżki owoców. Nie udało nam się dostać do tego raju, a powodem są formalności - donosi Portal Spożywczy.

więcej

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!