Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Wieści z Chin

Chiny: 710 mln wyjazdów podczas trwającego Złotego Tygodnia

05.10.2017

Obchody powstania Chińskiej Republiki Ludowej oznaczają dla Chińczyków najdłuższe wolne. Złoty Tydzień trwający od 1 do 8 października jest dla wielu obywateli okazją do wyjazdów, również zagranicznych.

więcej

Robot po raz pierwszy przeprowadził samodzielną operację

03.10.2017

Robot skonstruowany w ramach wspólnego projektu Szpitala Stomatologicznego w Xian i instytutu robotyki na Uniwersytecie Beihang w Pekinie po raz pierwszy w pełni samodzielnie przeprowadził złożoną operację stomatologiczną.

więcej

Chiny z najszybszymi windami świata

27.09.2017

Chińskie windy zajmują dwa pierwsze miejsca na świecie pod względem szybkości, z jaką się poruszają. Rekordową prędkość, według informacji portalu ArchDaily, osiąga winda zlokalizowana w wieżowcu Shanghai Tower – to 20,5 m na sekundę. Oznacza to, że wjazd na 119. piętro zajmuje zaledwie 55 sekund.

więcej

China Post będzie współpracować z Pocztą Polską

25.09.2017

Porozumienie podpisane w ubiegłym tygodniu zakłada, że polski operator pocztowy będzie zajmować się transportem chińskich towarów do trzydziestu europejskich krajów.

więcej

Chiński samolot pasażerski coraz bardziej popularny

20.09.2017

Państwowy koncern COMAC (ang. Commercial Aircraft Corp. of China) podpisał umowy sprzedaży 130 samolotów C919, który wykonał swój pierwszy lot w maju br. Nabywcami maszyn są 4 chińskie firmy leasingowe.

więcej

Chińska stacja kosmiczna będzie służyć całej ludzkości

18.09.2017

Dzięki umożliwieniu zagranicznym naukowcom prowadzenia badań, chińska stacja kosmiczna ma stać się międzynarodową platformą naukową, która pchnie ludzkość w przestrzeń kosmiczną głębiej niż kiedykolwiek wcześniej.

więcej

Chiny zakazują handlu bitcoinem na giełdach

15.09.2017

Władze w Pekinie mają zamiar do końca września zakończyć handel kryptowalutami na giełdach internetowych, jak informuje agencja Bloomberg.

więcej

Prawie 5 mln Volkswagenów w Chinach wezwanych do naprawy

14.09.2017

Akcja naprawcza, organizowana przez koncern Volkswagen we współpracy ze swoimi chińskimi joint venture FAV-Volkswagen i SAIC Volkswagen, spowodowana jest koniecznością wymiany wadliwych poduszek powietrznych.

więcej

Chiny będą stosować etanol w paliwach

13.09.2017

Rząd w Pekinie chce do 2020 r. wdrożyć program wykorzystania etanolu w produkcji paliw. Głównym celem jest poprawa jakości powietrza.

więcej

Pociągi w Chinach znów przyspieszą

12.09.2017

Od końca września pociągi na trasie Pekin-Szanghaj ponownie będą poruszać się z prędkością 350 km/h. Po sześciu latach zdecydowano o zniesieniu dotychczasowego ograniczenia.

więcej

Tajwański aktywista przyznał się do próby obalenia rządu

08.09.2017

Li Mingche podczas zeznań przyznał się do krytyki partii komunistycznej Chin. Dodał, że organizował również ludzi i pisał artykuły „w celu obalenia władzy państwowej”.

więcej

Chiny zakażą sprzedaży samochodów z silnikiem spalinowym?

06.09.2017

Dla producentów samochodów to jedna z najważniejszych wiadomości w tym roku. Na razie władze w Pekinie do wiadomości publicznej podały tylko tyle, że pomysł ten został przekazany do odpowiednich ministerstw, które mają zająć się wyznaczeniem realnego terminu na wprowadzenie tego zakazu.

więcej

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!