Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Wieści z Chin

Chińczycy nie chcą inwestować w mieszkania

10.11.2017

W ubiegłym roku ceny mieszkań w Chinach rosły jak szalone, do tego stopnia, że lokalne władze zdecydowały się interweniować. Jednak już w 2017 roku odnotowano największy spadek na rynku nieruchomości od 3 lat.

więcej

Chiny podpisały z Rosją blisko 20 porozumień w sprawie współpracy

08.11.2017

Podczas ostatniej wizyty premiera Rosji, Dmitrija Miedwiediewa w Chinach podpisano blisko 20 porozumień w sprawie współpracy. Porozumienia dotyczyły między innymi dziedziny inwestycji, rolnictwa, lotnictwa, energetyki, a nawet – eksploracji kosmosu – podaje agencja XinHua.

więcej

Brytyjski tygodnik Economist nazywa prezydenta Chin „najpotężniejszym człowiekiem świata”

06.11.2017

Przywódca Chin, Xi Jinping, stał się w ostatnim czasie najpotężniejszym człowiekiem świata. Na jego władze składa się między innymi niesuteczna wobec Jinpinga polityka prezydenta USA, Donalda Trumpa – pisze Brytyjski tygodnik Economist.

więcej

Nowi szefowie partii w Szanghaju i Guangdongu

02.11.2017

Zdaniem ekspertów zakończony w tym tygodniu XIX krajowy zjazd Komunistycznej Partii Chin był ogromnym sukcesem prezydenta Xi Jinpinga, który umocnił swoją władzę nad aparatem partyjnym i otoczył się politykami, których darzy szczególnym zaufaniem.

więcej

Śmierć rosyjskiej modelki w Chinach tłumaczona infekcją

30.10.2017

Świat obiegła wieść o tragicznej śmierci 14 letniej rosyjskiej modelki, która zmarła w wyniku przemęczenia organizmu. Szanghajska agencja modelingowa, dla której pracowała Vlada Dzuba, tłumaczy śmierć modelki groźną infekcją bakteryjną.

więcej

Wysokie kary finansowe za fałszywe reklamy online

27.10.2017

W związku ze zbliżającym się w Chinach „szałem zakupów online”, który co roku przypada na 11 listopada władze Chin wystosowały nowy przepis o zaostrzonych karach finansowych dla twórców i dystrybutorów fałszywych ogłoszeń reklamowych w internecie.

więcej

Chińskie wojsko deklaruje całkowite zwierzchnictwo Xi Jinpinga

25.10.2017

Na mocy wydanego przez CMC dokumentu, chińska armia ma być całkowicie lojalna i posłuszna wobec zwierzchnika sił zbrojnych, a tym samym prezydenta Chin, Xi Jinpinga.

więcej

Rynek mieszkaniowy w Chinach zaczyna „stygnąć”

23.10.2017

We wrześniu liczba chińskich miast, w których ceny mieszkań drożały, była najniższa od stycznia 2016 roku.

więcej

15 mln nowych miejsc pracy potrzebnych jest każdego roku w Chinach

21.10.2017

Chiński minister ds. zasobów ludzkich i bezpieczeństwa socjalnego Yin Weimin stwierdził, że Chiny muszą co roku tworzyć miejsca pracy dla 15 milionów osób.

więcej

PKB Chin wzrósł o 6,8 proc.

19.10.2017

Zgodnie z prognozami analityków, chiński PKB wzrósł o 6,8 proc. w trzecim kwartale. Wzrost ten w nieznacznym stopniu zwolnił – w drugim kwartale wyniósł bowiem 6,9 proc.

więcej

Większa liberalizacja chińskiego rynku

18.10.2017

Podczas XIX zjazdu Komunistycznej Partii Chin (KPCh) prezydent Chin Xi Jinping zapowiedział, że planowana jest dalsza liberalizacja chińskiego rynku dla inwestorów z zagranicy.

więcej

Chińczycy pomogą Australijczykom zbudować kopalnię w Polsce

11.10.2017

Ben Stoikovich, prezes australijskiej firmy Prairie Mining poinformował, że trwają zaawansowane negocjacje z kredytodawcami z Chin, którzy mają pomóc w sfinansowaniu budowy kopalni węgla kamiennego w Polsce.

więcej

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!