Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Wieści z Chin

MSZ Chin wyraziło krytykę wobec działań amerykańskiego niszczyciela

16.08.2017

Według przedstawicieli władz USA, niszczyciel rakietowy USS John S. McCain zbliżył się dziś na odległość poniżej 12 mil morskich do wchodzącej w skład Wysp Spratly Rafy Mischief, przekształconej przez Chińczyków w sztucznie usypaną wyspę z portem, lotniskiem i garnizonem wojskowym.

więcej

Wypadek autokaru w Chinach – co najmniej 36 ofiar śmiertelnych

14.08.2017

Według oficjalnych statystyk w wypadkach drogowych w tym najludniejszym kraju świata w 2015 roku zginęło 58 tys. ludzi; podobnie było rok wcześniej.Do wypadku autokaru doszło na autostradzie w prowincji Schaanxi, przed północą czasu lokalnego.

więcej

Polski eksport poza granicami UE niższy od średniej unijnej

10.08.2017

Szczególnie ważne rynki w Azji to Pakistan, Indie, Malezja, Indonezja, Filipiny i Tajlandia, bo ze wszystkimi Polska posiada ujemny bilans handlowy.Jak podkreśla Antoni Mielniczuk - ważne jest pokazywanie osiągnięć Polski, budowa jej wizerunku jako liczącej się na świecie marki.

więcej

Chińczycy największymi optymistami świata wg. najnowszego badania IPSOS.

10.08.2017

W ankiecie IPSOS Chińczycy jako najbardziej martwiące zjawisko wskazali na upadek wartości (47%), zagrożenia dla środowiska (40%) i bezrobocie (31%), podczas gdy Amerykanie wskazywali na opieke zdrowotną, terroryzm oraz przestępczość.

więcej

Chiński Bot usunięty z sieci za…krytykę partii.

09.08.2017

Według relacji japońskiej telewizji NHK, chiński bot został zamknięty, ponieważ wyrażał się krytycznie na temat partii komunistycznej Chin. Na wypowiedź jednego z użytkowników o treści „Hurra dla komunistycznej partii!” algorytm odpowiedział „czy naprawdę chcesz wznosić ten okrzyk na rzecz tak skorumpowanej i niekompetentnej siły politycznej?”.

więcej

Studenci z South China University of Technology zwycięzcami RoboMasters 2017

07.08.2017

W tegorocznych starciach robotów wzięło udział ponad 7000 uczniów z 200 chińskich szkół. W finale doszło do walki między robotami zaprojektowanymi przez studentów z South China University of Technology i robotami młodych inżynierów z Shandong University of Science and Technology.

więcej

Chiny przeciwne rozmieszczeniu THAAD w Korei Południowej

04.08.2017

Terminal High Altitude Area Defense (w skrócie THAAD) to amerykański system antybalistyczny, którego zadaniem jest przechwytywanie oraz niszczenie taktycznych rakietowych pocisków balistycznych oraz głowic bojowych przeciwnika na początku ostatniej, terminalnej fazy ich lotu.

więcej

Tajwan przygotowuje się do drugiej fali nawałnic

03.08.2017

Po tym jak tajfun tropikalny Nesat pozostawił południową część wyspy pod 53 cm warstwą wody, mieszkańcy Tajwanu przygotowują się do drugiej fali nawałnic i intensywnych opadów deszczu. Pierwszy raz od 50 lat w Tajwanie ogłoszono stan zagrożenia aż dwoma tajfunami.

więcej

Trump krytykuje Chiny po kolejnej próbie rakietowej Korei Północnej.

01.08.2017

Prezydent USA, Donald Trump, wyraził swoje rozczarowanie brakiem zaangażowania ze strony Chin w powstrzymywaniu agresywnej polityki Korei Północnej. To już druga próba balistyczna ze strony Pyongyang w tym miesiącu.

więcej

Rozpoczęcie Intl Army Games 2017 w Chinach

31.07.2017

W niedzielę w trzech chińskich miastach odbyły się ceremonie otwarcia międzynarodowych rozgrywek Army Games 2017. Zawody będą dotyczyć sportów i umiejętności wykorzystywanych w wojsku – od sztuk walki i zapasów, po pilotowanie samolotów odrzutowych.

więcej

144 godziny bez wizy w Pekinie i Tianjin

28.07.2017

Od 2016 roku Polacy mogli cieszyć się możliwością wjazdu do Chin bez wizy na czas 72 godzin. Teraz w ślady Shanghaju poszła również stolica Chin, przedłużając możliwość pobytu turystów z 51 krajów aż do 6 dób bez konieczności posiadania wizy.

więcej

Atak nożownika w Taipei – 3 ofiary śmiertelne, 4 osoby ciężko ranne.

26.07.2017

Ścisła kontrola chińskiego rządu nad posiadaniem broni palnej sprawia, że ataki nożownicze to najczęściej spotykana na ulicy forma ataku. Zaledwie tydzień temu w podobnym zdarzeniu zginęły 2 osoby a 9 zostało poszkodowanych –tak jak w przypadku ataku w Taipei, obwiniana była również słabo rozwinięta w Chinach polityka leczenia i traktowania osób z chorobami psychicznymi.

więcej

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!