Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Wieści z Chin

Prawie 5 mln Volkswagenów w Chinach wezwanych do naprawy

14.09.2017

Akcja naprawcza, organizowana przez koncern Volkswagen we współpracy ze swoimi chińskimi joint venture FAV-Volkswagen i SAIC Volkswagen, spowodowana jest koniecznością wymiany wadliwych poduszek powietrznych.

więcej

Chiny będą stosować etanol w paliwach

13.09.2017

Rząd w Pekinie chce do 2020 r. wdrożyć program wykorzystania etanolu w produkcji paliw. Głównym celem jest poprawa jakości powietrza.

więcej

Pociągi w Chinach znów przyspieszą

12.09.2017

Od końca września pociągi na trasie Pekin-Szanghaj ponownie będą poruszać się z prędkością 350 km/h. Po sześciu latach zdecydowano o zniesieniu dotychczasowego ograniczenia.

więcej

Tajwański aktywista przyznał się do próby obalenia rządu

08.09.2017

Li Mingche podczas zeznań przyznał się do krytyki partii komunistycznej Chin. Dodał, że organizował również ludzi i pisał artykuły „w celu obalenia władzy państwowej”.

więcej

Chiny zakażą sprzedaży samochodów z silnikiem spalinowym?

06.09.2017

Dla producentów samochodów to jedna z najważniejszych wiadomości w tym roku. Na razie władze w Pekinie do wiadomości publicznej podały tylko tyle, że pomysł ten został przekazany do odpowiednich ministerstw, które mają zająć się wyznaczeniem realnego terminu na wprowadzenie tego zakazu.

więcej

Ambasador Chin: Nie pozwolimy na chaos na płw. Koreańskim

04.09.2017

W lipcu Pjongjang przeprowadził aż dwie próby z nową międzykontynentalną rakietą balistyczną, po których reżim ogłosił, że "całe terytorium USA" jest w jego zasięgu. 5 sierpnia Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła rezolucję przewidującą nałożenie nowych sankcji na Koreę Północną.

więcej

Wdowa po nobliście: „Gdy moja sytuacja się poprawi, znów będę z wami”.

01.09.2017

56-letnia Liu Xia mogła raz w miesiącu odwiedzać męża w więzieniu i była przy nim w ostatnich chwilach życia. Po raz pierwszy od pogrzebu męża pojawiła się na nagraniu wideo opublikowanym w internecie. Powiedziała, że dochodzi do siebie i potrzebuje czasu na żałobę.

więcej

Niebezpieczne osunięcia ziemi w Chinach

30.08.2017

Na wiejskich i górskich terenach Chin często dochodzi do osunięć ziemi, zwłaszcza podczas silnych opadów deszczu. Występujące latem tego roku ekstremalne warunki pogodowe spowodowały liczne katastrofy na południu i w środkowej części kraju, w których zginęło wiele osób.

więcej

Chiński rynek podbity przez … polskie jabłka.

28.08.2017

Konferencji zorganizowanej przez Świętokrzyski Urząd Marszałkowski wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Sandomierzu towarzyszyła międzynarodowa misja gospodarcza z udziałem przedsiębiorców m.in z Danii, Chorwacji, Wietnamu, Indii czy Egiptu. Odbyły się spotkania biznesowe, goście odwiedzili lokalne grupy producenckie i zakłady przetwórcze.

więcej

Dodawanie komentarzy w internecie możliwe tylko z dowodem tożsamości

24.08.2017

Odpowiedzialność za komentarze użytkowników pod informacjami o wydarzeniach bieżących, ponosić będą także właściciele portali. Obowiązek rejestrowania tożsamości internautów w chińskiej sieci wprowadzono już w 2015 roku. Jednak prawo to nie było ściśle przestrzegane.

więcej

Zniszczenia w południowych Chinach po ataku tajfunu Hato

22.08.2017

Według rządu w Hong Kongu aż 121 osób odniosło obrażenia na skutek zetknięcia z tajfunem, wzmożonym wiatrem lub ze wzburzonymi falami. Niestety, nie obyło się też bez ofiar śmiertelnych oraz ogromnych zniszczeń budynków i krajobrazu naturalnego.

więcej

Incydent na spornym terenie Kaszmiru, żołnierze doznali nielicznych obrażeń

18.08.2017

Chińscy żołnierze próbowali wkroczyć do Ladakh, kontrolowanego przez Indie regionu nieopodal jeziora Pangong w Himalajach, ale zostali zatrzymani przez indyjskich żołnierzy - poinformował wysoki rangą przedstawiciel policji. Jak dodał, indyjscy wojskowi zostali obrzuceni kamieniami i odpowiedzieli na ten atak, ale - podkreślił - żadna ze stron nie użyła broni.

więcej

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!