Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Wieści z Chin

Krytyka ze strony Zachodu odnośnie nowych poprawek w konstytucji Chin.

16.04.2018

Ograniczenie liczby kadencji, choć z pozoru przypomina dyktaturę, ma także swoje zalety. Może ono umożliwić Xi kontynuację procesu wdrażania kompleksowych reform, których realizacja musi zostać zaplanowana na długie lata.

więcej

Zaginiona w 1994 roku trzylatka odnalazła swoją rodzinę

12.04.2018

W roku 1994 w Chengdu doszło do tragicznego zdarzenia - Państwo Wang, którzy zajmowali się pracą na straganie spuścili córkę z oczu dosłownie na moment - jej późniejsze poszukiwania trwały aż 24 lata.

więcej

Oficjalna wizyta premiera Trudeau w Chinach

09.04.2018

Podczas spotkania w Pekinie wzywano do umocnienia współpracy w sektorze finansów, współczesnego rolnictwa oraz technologii korzystającej z źródeł odnawialnych. Mówiono także o wsparciu dziedziny usług w zakresie turystyki, kultury, edukacji orz sportu.

więcej

Rosyjskie rakiety S-400 „Triumf” dotarły do Chin

05.04.2018

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami rosyjskich mediów, okręt, który przewoził sprzęt wspomagający został uszkodzony w trakcie gwałtownego sztormu i musiał zawrócić do bazy. Szacuje się, że sprawdzanie funkcjonalności sprzętu oraz ocena strat zajmie Rosjanom nawet miesiąc.

więcej

Chiny straciły kontrole nad stacją kosmiczną Tiangong-1

03.04.2018

O godzinie 1 w nocy stacja Tiangong-1 weszła w atmosferę ziemską – jak donosi agencja Xinhua. Wtedy też zamieniła się w płonącą kulę, pozostawiając po sobie liczne spalone fragmenty.

więcej

Trwają rozmowy o rozbrojeniu nuklearnym – spotkanie przedstawiciela Chin z Kim Dzong Unem

30.03.2018

Zgodnie z wolą poprzednich przywódców, Kim Ir Sena i Kim Dzong Ila, dążenie do denuklearyzacji jest niezmiennym stanowiskiem Korei Północnej – powiedział w przytoczonym przez chińskie MSZ komunikacie Kim Dzong Un.

więcej

Pozytywne skutki zmian ekologicznych w Chinach

28.03.2018

Chiny stawiają akcent na ochronę środowiska – rekordowe poziomy zanieczyszczenia powietrza w stolicy Chin skłaniają władze do rygorystycznej walki z dotychczasowym podejściem do środowiska naturalnego.

więcej

Chińskie samoloty bojowe nad kanałem Bashi

26.03.2018

Zgodnie z wypowiedzią ministerstwa obrony w Tajwanie, samolotami tymi były myśliwiec Su-30, samolot transportowy Y-8 i bombowiec strategiczny H-6 (chińska kopia Tupolewa Tu-16). Po zakończonym szkoleniu samoloty wróciły tą samą trasą do baz docelowych w Chinach.

więcej

Rozwój chińskiej kampanii antykorupcyjnej

23.03.2018

Prezydent Xi Jinping podkreślał od początku objęcia władzy w Chinach, że rozwiązanie problemu korupcji w kraju jest jego osobistą misją. Powołanie nowej jednostki kontroli przestępstw korupcyjnych ma przyspieszyć i usprawnić pracę w tym obszarze.

więcej

Zmiany dotyczące głowy państwa przyjęte przez chiński parlament

21.03.2018

Nawet dożywotnia władza dla Xi Jinpinga – W Państwie Środka zniesiono limit kadencji dla prezydenta, co oznacza, że do nieprzerwanego, dożywotniego sprawowania tej funkcji przez prezydenta Xi wystarczy przyzwolenie członków partii.

więcej

Xi Jinping ponownie prezydentem Chin

19.03.2018

W sobotę, 17 marca, zakończyły się wybory w Chinach. Prezydentem ChRL został ponownie Xi Jinping. Wyboru dokonał krajowy parlament, lojalny wobec Komunistycznej Partii Chin.

więcej

Alibaba planuje wejść na chińską giełdę

14.03.2018

Chiński gigant e-commerce, Alibaba, zamierza wejść na giełdę w Chinach. O ile krajowe regulacje zostaną zmienione i umożliwią firmom z zagranicy notowanie akcji na rynku, do debiutu może dojść jeszcze w lecie bieżącego roku.

więcej

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!