Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Wieści z Chin

Eksport drobiu do Chin

27.09.2018

Chiński rynek ponownie otwiera się na import drobiu z Polski, który został wstrzymany w grudniu 2016 roku z powodu ptasiej grypy. Prawo do tego uzyskała jedna chłodnia i pięć zakładów drobiarskich. Eksportowane mięso musi być objęte świadectwem zdrowia.

więcej

7846 chińskich urzędników ukaranych za łamanie przepisów pracy

27.09.2018

W sierpniu ukarano łącznie 7846 urzędników na podstawie złamania ośmiopunktowego kodeksu etyki wydatków publicznych. Komunistyczna Partia Chin wydała decyzję prewencyjną w celu ograniczenia łamania przepisów pracy.

 

więcej

Evergrande rozszerza współpracę

27.09.2018

Chińskie przedsiębiorstwo Evergrande podpisało strategiczną umowę z Grupą Guanghui z siedzibą w Urumqi o rozszerzeniu współpracy w zakresie sprzedaży samochodów, energii, nieruchomości, logistyki i branż pokrewnych. Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Evergrande, Guanghui przekaże 23.87% swoich akcji o wartości 974 mln dolarów.

więcej

Zakupy internetowe z Azji już nie będą takie tanie

26.09.2018

Klienci korzystający z popularnych azjatyckich stron tj. Aliexpress.com czy joom.com nie są świadomi, iż ich towar sprowadzany do Polski wymaga opłacenia podatku VAT oraz cła. Szacuje się, że rocznie budżet państwa traci na tym około miliard złotych.

więcej

Inwazja azjatyckiej ćmy bukszpanowej

26.09.2018

W Polsce trwa inwazja obcego gatunku owada- ćmy bukszpanowej. Obywatele informują, iż zwierzęta pochłaniają całe krzewy a nawet ogrody. Jak podaje profesor Zdzisław Klukowski z Katedry Ochrony Roślin Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, stanowią one duży kopot ze względu na ich żarłoczność oraz szybkość rozmnażania.

więcej

Chiny planują wystrzelenie rakiety

26.09.2018

Jak informuje urzędnik China National Space Administration, w 2028 roku Chiny planują wystrzelić rakietę Long March 9. Rakieta ma na celu wyniesienie w przestrzeń kosmiczną załogowych ekspedycji księżycowych oraz wyniesienie sond w głęboki kosmos.

więcej

Chiny stawiają na odnawialne źródła energii

25.09.2018

Obecnie, mimo iż Chiny stanowią wzorowy przykład innowacji w dziedzinie energii odnawialnej, nie spoczywają na laurach. Koncepcja ekologicznej cywilizacji stała się dla nich priorytetem. Zaawansowane technologie oszczędzania energii stanowią ważny czynnik wzrostu gospodarczego kraju.

więcej

3M zwiększy inwestycje w produkty wysokiej jakości

25.09.2018

Firma 3M poinformowała, iż chce zwiększyć inwestycje w sektorze bezpieczeństwa i opieki zdrowotnej w Chinach w wyniku zwiększonego zapotrzebowania chińskich konsumentów. Jak podaje prezes 3M China Stephen Shafer, firma będzie inwestować w produkty innowacyjne, odpowiadające coraz to wyższym oczekiwaniom swoich klientów.

więcej

Wysoki import LNG do Chin

24.09.2018

Według Generalnej Administracji Celnej całkowity import LNG od stycznia do sierpnia 2018 osiągnął 32.63 mln ton. W porównaniu do poprzedniego roku nastąpił wzrost o 47.8%.

więcej

Chiny opublikowały białą księgę

24.09.2018

W poniedziałek Chiny opublikowały białą księgę regulującą stosunki gospodarcze i handlowe między Chinami i USA. Składa się ona z sześciu części, w których zaproponowane są obopólne korzyści oraz stosunek Chin do prowadzonej przez USA polityki handlowej, przejawiającej wyniosłość, protekcjonizm i chęć manipulacji gospodarczej.

więcej

Paczka z Chin w 15 dni

24.09.2018

Platforna zakupowa eBay usprawniła proces dostarczania przesyłek z Chin do Polski i skróciła czas oczekiwania do 15-18 dni. Dodatkowo usługa udostępniła także monitoring zamówienia na różnych etapach jego dostawy.

więcej

Nowa polityka rejestracyjna w dzielnicy Pudong dla importowanych kosmetyków

21.09.2018

Dzielnica Pudong w Szanghaju wprowadziła nową politykę rejestracyjną, mającą na celu skrócenie czasu oczekiwania na zatwierdzenie importu kosmetyków.

więcej

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!