Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Wieści z Chin

Reformy gospodarcze kluczem do sukcesu

05.10.2018

W 2010 roku Chiny wyprzedziły Japonię i stały się drugą największą gospodarką na świecie pod względem nominalnej wartości PKB. Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego w 2017 roku gospodarka chińska była 2.5 razy większa niż japońska. W ciągu ostatnich 40 lat chińska gospodarka rosła średnio o 9.5% w skali roku, a chiński handel zagraniczny wzrastał o 14.5% rocznie.

więcej

Mieszkańcy Hongkongu protestują

04.10.2018

1 października to nie dla wszystkich Chińczyków dzień świętowania. Mieszkańcy Hongkongu, jak co roku, wyszli na ulice wyrazić swoje poglądy poprzez protest. Manifestacja odbyła się przeciwko uciskowi wywieranemu na Hongkong ze strony Pekinu, w walce o jego autonomię i wolność zgromadzeń. Według oficjalnych raportów w demokratycznym marszu wzięło udział 1.5 tys. osób.

więcej

Święto Narodowe Chin

04.10.2018

1 października Chińczycy obchodzą Święto Narodowe upamiętniające proklamację Chińskiej Republiki Ludowej w 1949 roku. Prowadząc interesy z Chinami należy pamiętać, iż do 7 października trwa tzw. Złoty Tydzień, czyli tydzień wolny od pracy. Wszystkie urzędy, fabryki i firmy są zamknięte a kontakt z chińskim partnerem biznesowym może być utrudniony.

więcej

Czy chińskie spółki internetowe wyprzedzą amerykańskie?

03.10.2018

Na liście 20 największych spółek internetowych w roku 2013 znajdowały się tylko 2 chińskie, dominowały natomiast amerykańskie. Obecnie ich ilość w tym samym rankingu wzrosła do 9, powodując niebezpieczną konkurencję dla USA. Przyczyną takiej sytuacji jest wzrost użytkowników internetu.

więcej

Chiny stawiają na rolnictwo

03.10.2018

Jak podaje urzędnik odpowiedzialny za rolnictwo, Chiny spodziewają się w tym roku wysokich plonów. W wyniku tego, planują zoptymalizować gospodarkę rolną w celu zwiększenia bezpieczeństwa żywnościowego kraju oraz zmniejszenia ryzyka strat gospodarczych w handlu transgranicznym.

więcej

V Światowa Konferencja Internetowa w Wuzhen

02.10.2018

W ramach wysiłków podejmowanych przez kraj w celu ożywienia gospodarki cyfrowej w miejscowości Wuzhen w prowincji Zhejiang 7-9 listopada 2018 roku odbędzie się V Światowa Konferencja Internetowa na temat tworzenia cyfrowego świata z wzajemnym zaufaniem i kolektywnym zarządzaniem.

więcej

Wyrok śmierci dla napastnika

02.10.2018

W północnych Chinach w prowincji Shaanxi dokonano wyroku śmierci na przestępcy, który odebrał życie 9 osobom. Zhao Zewei, o którym mowa, zaatakował w kwietniu grupę uczniów szkoły w powiecie Mizhi. Jak podaje sąd w mieście Yulin, w wyniku zamachu nożownika dziewięć osób zmarło, cztery zostały ciężko ranne, a ośmioro odniosło lżejsze obrażenia.

więcej

Wysoka produkcja krajowa ryżu w Indonezji

01.10.2018

Budi Waseso- prezes firmy logistycznej Buldog, poinformował prezydenta Indonezji Joko Widodo, iż nie ma potrzeby importowania ryżu z uwagi na posiadane przez państwo zapasy oraz wysoką produkcję lokalnych rolników, którzy bez problemu zaspokoją krajowy popyt do czerwca 2019 r.

więcej

Usprawnienia w chińskim imporcie i eksporcie

01.10.2018

Jak informuje Zhang Guangzhi- szef Krajowego Biura Administracji Portowej, Chiny wprowadzą szereg zmian mających na celu usprawnienie procesów handlu transgranicznego w portach oraz wzrost importu i eksportu. Obejmują m.in. optymalizację procedur poprzez zwiększenie wydajności i zmniejszenie kosztów poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii.

więcej

Nowa linia kolejowa Harbin-Jiamusi

28.09.2018

W prowincji Heilongjiang otwierają nową linię kolejową łączącą Harbin i Jiamusi. Jej długość wynosi 343 kilometry. Liania kolejowa jest dostosowana do jazdy pociągów z prędkością 200 km/h I skróci czas podróży z sześciu godzin na dwie. Na trasie zlokalizowanych jest 19 przystanków.

więcej

Chiny wspierają rozwój innowacji i zaawansowanych technologii

28.09.2018

Chiny rozpoczęły stymulację rozwoju cyfrowej gospodarki. Rząd centralny będzie promował cyfrową transformację tradycyjnych sektorów, a także wspierał finansowo inwestowanie w big data oraz sztuczną inteligencję. Priorytetem jest także zwiększenie zatrudnienia pracowników z branży cyfryzacji.

więcej

Hybrydowy ryż

28.09.2018

Ryż hybrydowy charakteryzuje się szybkim tempem wzrostu oraz wysoką odpornością na trudne warunki m.in. zasolenie gleby oraz susze. Opracowany został przez grupę Yuan w 1974 roku w celu oszczędnego gospodarowania wodą oraz osiagnięcia wyższych plonów, istotnych z uwagi na fakt, iż 2/3 populacji Chin opiera swój codzienny jadłospis na ryżu.

więcej

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!