Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Wieści z Chin

Chińczycy największymi optymistami świata wg. najnowszego badania IPSOS.

10.08.2017

W ankiecie IPSOS Chińczycy jako najbardziej martwiące zjawisko wskazali na upadek wartości (47%), zagrożenia dla środowiska (40%) i bezrobocie (31%), podczas gdy Amerykanie wskazywali na opieke zdrowotną, terroryzm oraz przestępczość.

więcej

Chiński Bot usunięty z sieci za…krytykę partii.

09.08.2017

Według relacji japońskiej telewizji NHK, chiński bot został zamknięty, ponieważ wyrażał się krytycznie na temat partii komunistycznej Chin. Na wypowiedź jednego z użytkowników o treści „Hurra dla komunistycznej partii!” algorytm odpowiedział „czy naprawdę chcesz wznosić ten okrzyk na rzecz tak skorumpowanej i niekompetentnej siły politycznej?”.

więcej

Studenci z South China University of Technology zwycięzcami RoboMasters 2017

07.08.2017

W tegorocznych starciach robotów wzięło udział ponad 7000 uczniów z 200 chińskich szkół. W finale doszło do walki między robotami zaprojektowanymi przez studentów z South China University of Technology i robotami młodych inżynierów z Shandong University of Science and Technology.

więcej

Chiny przeciwne rozmieszczeniu THAAD w Korei Południowej

04.08.2017

Terminal High Altitude Area Defense (w skrócie THAAD) to amerykański system antybalistyczny, którego zadaniem jest przechwytywanie oraz niszczenie taktycznych rakietowych pocisków balistycznych oraz głowic bojowych przeciwnika na początku ostatniej, terminalnej fazy ich lotu.

więcej

Tajwan przygotowuje się do drugiej fali nawałnic

03.08.2017

Po tym jak tajfun tropikalny Nesat pozostawił południową część wyspy pod 53 cm warstwą wody, mieszkańcy Tajwanu przygotowują się do drugiej fali nawałnic i intensywnych opadów deszczu. Pierwszy raz od 50 lat w Tajwanie ogłoszono stan zagrożenia aż dwoma tajfunami.

więcej

Trump krytykuje Chiny po kolejnej próbie rakietowej Korei Północnej.

01.08.2017

Prezydent USA, Donald Trump, wyraził swoje rozczarowanie brakiem zaangażowania ze strony Chin w powstrzymywaniu agresywnej polityki Korei Północnej. To już druga próba balistyczna ze strony Pyongyang w tym miesiącu.

więcej

Rozpoczęcie Intl Army Games 2017 w Chinach

31.07.2017

W niedzielę w trzech chińskich miastach odbyły się ceremonie otwarcia międzynarodowych rozgrywek Army Games 2017. Zawody będą dotyczyć sportów i umiejętności wykorzystywanych w wojsku – od sztuk walki i zapasów, po pilotowanie samolotów odrzutowych.

więcej

144 godziny bez wizy w Pekinie i Tianjin

28.07.2017

Od 2016 roku Polacy mogli cieszyć się możliwością wjazdu do Chin bez wizy na czas 72 godzin. Teraz w ślady Shanghaju poszła również stolica Chin, przedłużając możliwość pobytu turystów z 51 krajów aż do 6 dób bez konieczności posiadania wizy.

więcej

Atak nożownika w Taipei – 3 ofiary śmiertelne, 4 osoby ciężko ranne.

26.07.2017

Ścisła kontrola chińskiego rządu nad posiadaniem broni palnej sprawia, że ataki nożownicze to najczęściej spotykana na ulicy forma ataku. Zaledwie tydzień temu w podobnym zdarzeniu zginęły 2 osoby a 9 zostało poszkodowanych –tak jak w przypadku ataku w Taipei, obwiniana była również słabo rozwinięta w Chinach polityka leczenia i traktowania osób z chorobami psychicznymi.

więcej

Trwa modernizacja Pekinu - setki nielegalnych budynków zrównano z ziemią.

25.07.2017

Szacuje się że od początku roku w ramach akcji renowacyjnej wyburzono już ponad 4000 metrów kwadratowych zajmowanych przez nielegalne konstrukcje budowlane. Dzielnica objęta rozbiórką to jedna z najstarszych, historycznych dzielnic Pekinu – odwiedzana każdego roku przez miliony turystów.

więcej

Wstrzymanie odwiertów na Morzu Południowochińskim. Chiny grożą Wietnamowi.

24.07.2017

Choć do Morza Południowochińskiego ma dostęp aż 10 krajów (w tym m.in. Filipiny, Wietnam, Singapur i Tajlandia) to największe prawa do terytorium spornego roszczą sobie Chiny. Spór terytorialny sprawia, że dochodzi do konfliktów dyplomatycznych związanych z wydobywaniem surowców mineralnych, ropy naftowej czy gazu ziemnego.

więcej

Zagraniczne imiona zmorą chińskich tłumaczy

21.07.2017

Tłumaczenie zagranicznych nazw na język chiński to nie lada wyzwanie. Uczniowie i pracownicy, którzy przymierzają się do spędzenia w Chinach dłuższej chwili muszą być gotowi na konieczność wymyślenia własnego chińskiego imienia, ponieważ w chińskich dokumentach przeważnie brakuje miejsca na wpisanie długiego, zagranicznego nazwiska.

więcej

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!