Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Wieści z Chin

Dwa apartamenty w Hongkongu sprzedano za prawie 150 mln dolarów

21.11.2017

Na rynku mieszkaniowym w Hongkongu w poniedziałek 20 listopada sprzedano dwa luksusowe apartamenty za rekordową łączną kwotę prawie 150 mln dolarów.

więcej

Chiny z rekordową mocą ogniw słonecznych

20.11.2017

Chiny zmierzają do zainstalowania w tym roku rekordowej mocy ogniw słonecznych. Kraj jest największym na świecie emitentem dwutlenku węgla.

więcej

Chiny posiadają nieco mniej amerykańskiego długu

17.11.2017

We wrześniu br. stan posiadania przez Chiny amerykańskiego długu lekko się obniżył.

więcej

Stoisko promujące polskie produkty w Chengdu

15.11.2017

Dzięki inicjatywie ,,Łódzkie to China” polskie firmy miały możliwość zaprezentować swoje produkty na chińskim rynku oraz nawiązać współpracę i kontakt z tamtejszym społeczeństwem.

więcej

Podium atrakcyjności inwestycyjnych należy do Chin

13.11.2017

Chińczycy ponownie wyprzedzili wszystkie państwa w batalii dotyczącej najbardziej atrakcyjnych inwestycji w zakresie energetyki odnawialnej. Ranking opracowany przez firmę doradczą EY obejmuje 40 państw.

więcej

Chińczycy nie chcą inwestować w mieszkania

10.11.2017

W ubiegłym roku ceny mieszkań w Chinach rosły jak szalone, do tego stopnia, że lokalne władze zdecydowały się interweniować. Jednak już w 2017 roku odnotowano największy spadek na rynku nieruchomości od 3 lat.

więcej

Chiny podpisały z Rosją blisko 20 porozumień w sprawie współpracy

08.11.2017

Podczas ostatniej wizyty premiera Rosji, Dmitrija Miedwiediewa w Chinach podpisano blisko 20 porozumień w sprawie współpracy. Porozumienia dotyczyły między innymi dziedziny inwestycji, rolnictwa, lotnictwa, energetyki, a nawet – eksploracji kosmosu – podaje agencja XinHua.

więcej

Brytyjski tygodnik Economist nazywa prezydenta Chin „najpotężniejszym człowiekiem świata”

06.11.2017

Przywódca Chin, Xi Jinping, stał się w ostatnim czasie najpotężniejszym człowiekiem świata. Na jego władze składa się między innymi niesuteczna wobec Jinpinga polityka prezydenta USA, Donalda Trumpa – pisze Brytyjski tygodnik Economist.

więcej

Nowi szefowie partii w Szanghaju i Guangdongu

02.11.2017

Zdaniem ekspertów zakończony w tym tygodniu XIX krajowy zjazd Komunistycznej Partii Chin był ogromnym sukcesem prezydenta Xi Jinpinga, który umocnił swoją władzę nad aparatem partyjnym i otoczył się politykami, których darzy szczególnym zaufaniem.

więcej

Śmierć rosyjskiej modelki w Chinach tłumaczona infekcją

30.10.2017

Świat obiegła wieść o tragicznej śmierci 14 letniej rosyjskiej modelki, która zmarła w wyniku przemęczenia organizmu. Szanghajska agencja modelingowa, dla której pracowała Vlada Dzuba, tłumaczy śmierć modelki groźną infekcją bakteryjną.

więcej

Wysokie kary finansowe za fałszywe reklamy online

27.10.2017

W związku ze zbliżającym się w Chinach „szałem zakupów online”, który co roku przypada na 11 listopada władze Chin wystosowały nowy przepis o zaostrzonych karach finansowych dla twórców i dystrybutorów fałszywych ogłoszeń reklamowych w internecie.

więcej

Chińskie wojsko deklaruje całkowite zwierzchnictwo Xi Jinpinga

25.10.2017

Na mocy wydanego przez CMC dokumentu, chińska armia ma być całkowicie lojalna i posłuszna wobec zwierzchnika sił zbrojnych, a tym samym prezydenta Chin, Xi Jinpinga.

więcej

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!