Szybki kontakt: +48 607 362 323 kontakt@importujznami.pl

Wieści z Chin

Transgraniczny most chińsko-rosyjski

15.10.2018

Jak informuje spółka China Railway, Chiny zakończyły budowę części mostu kolejowego, którego przebieg ma połączyć Niżnieleninskoje w Żydowskim Obwodzie Autonomicznym oraz Tongjiang zlokalizowane w północno-wschodniej prowincji Heilongjiang.

więcej

Wysoki indeks ryzyka politycznego w Azji

12.10.2018

Obecny indeks ryzyka politycznego w Azji wynosi 45%. Jest to niepokojąco wysoki wynik w porównaniu do globalnej średniej, wynoszącej o 10 punktów procentowych miej. Największym wskaźnikiem ryzyka politycznego w regionie dysponuje Azja Południowa, a tuż po niej Azja Południowo-Wschodnia.

więcej

Tajlandia zwiększa bezpieczeństwo transportu morskiego

12.10.2018

Ministerstwo Morskie Tajlandii zwiększy kontrolę łodzi i pasażerów udających się na morskie wycieczki. Wyznaczono już 26 dodatkowych funkcjonariuszy w każdym porcie i nabrzeżu w Phuket. Ich liczba ma wzrosnąć także w innych nadmorskich miejscowościach.

więcej

Trzęsienie ziemi na Jawie

11.10.2018

Według oficjalnych raportów w wyniku czwartkowego trzęsienia ziemi na indonezyjskiej wyspie Jawie zginęły 3 osoby. Jak podają amerykańskie służby geologiczne USGS, trzęsienie miało 6 stopni w skali Richtera. Epicentrum zlokalizowane było 40 km na północny-wschód od miasta Sumberanyar na Jawie na głębokości ok. 10 km.

więcej

Zadłużenie Afryki względem Chin rośnie

11.10.2018

Chiny znajdują się w czołówce głownych inwestorów i pożyczkodawców dla krajów afrykańskich. O ile, na pierwszy rzut oka, wydawać by się to mogło właściwe, z uwagi na globalne dążenie to pomocy krajom słabo rozwiniętym, to w praktyce Europa jest zaniepokojona, iż Chiny widzą w tym wyłącznie własny interes, nie licząc się z konsekwencjami dla swoich dłużników.

więcej

Chiny wstrzymują import ropy naftowej z USA

10.10.2018

Jak podaje Xie Chunlina- prezes China Merchants Energy Shipping, dostawy amerykańskiej ropy naftowej do Chin zostały wstrzymane. Decyzja ta jest wynikiem konfliktu handlowego między państwami, związanego z obustronnym zwiększeniem ceł importowych. Teraz jedynymi odbiorcami USA zostały Ameryka Południowa i Europa.

więcej

Chińska firma wygrała przetarg na modernizację spalarni śmieci w Warszawie

10.10.2018

Zwycięstwo zapewniła Chińczykom zarówno bezkonkurencyjna cena 1.04 mld zł, efektywność energetyczna urządzeń, gwarancja na wyposażenie, montaż technologiczny, a także dyspozycyjność roczna instalacji. We wszystkich podanych kategoriach Shanghai Electric Power Construction otrzymało najwyższą ilość punktów. Umowa ma zostać zawarta w listopadzie.

więcej

Chiny szpiegują europejskie firmy

09.10.2018

W czwartkowej publikacji Bloomberg Businessweek ukazał się artykuł prezentujący, w jaki sposób Chińczycy wykradają dane handlowe. W produkowanych przez Chiny serwerach chińscy podwykonawcy umieszczają specjalne chipy wielkości ziarenka ryżu, umożliwiające nieautoryzowany dostęp do danych wielkich firm tj. Amazon czy Apple.

więcej

Cła chińskie maleją

09.10.2018

Szacuje się, że chińskie cła importowe na różnego rodzaju produkty do końca miesiąca zostaną obniżone z 9.8% do 7.5%. Eksperci informują, iż jest to oznaka determinacji kraju w spełnieniu obietnicy dotyczącej wspierania wolnego handlu. Jest to już trzecia seria obniżek ceł w tym roku. Poprzednie dotyczyły towarów codziennego użytku. Zniesiono także całkowicie cło na leki przeciwnowotworowe.

więcej

Kuwejt wstrzymał eksport ropy naftowej do USA

08.10.2018

Jak poinformował amerykański Departament Energii, Kuwejt postanowił wstrzymać eksportowanie ropy naftowej do USA. Powodem tej decyzji jest przygotowanie do narzucenia planowanych przez USA na listopad nowych sankcji. Aktualnie atrakcyjniejszy jest dla niego rynek azjatycki, gdyż to do niego trafia 80% eksportowanej kuwejckiej ropy naftowej.

więcej

Szef Interpolu podał się do dymisji w trybie natychmiastowym

08.10.2018

Jak podaje Interpol, 7. października ich prezes Meng Hongwei złożył rezygnację w trybie natychmiastowym. Zgodnie z procedurą jego stanowisko tymczasowo obejmie koreański wiceprezes komitetu wykonawczego Interpolu- Kim Jong Yang.

więcej

Chiny oskarżone o ingerencję w sprawy wewnętrzne USA

05.10.2018

Mike Pence- wiceprezydent Stanów Zjednoczonych wygłosił 4 października oświadczenie, iż Chiny ingerują w ich wewnętrzne sprawy państwowe oraz wybory. Jak podaje Hua Chunying- rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chin, oskarżenie to jest bezpodstawne.

więcej

Masz pytania albo potrzebujesz informacji? Zostaw swoje dane - oddzwonimy!